Jste zde

Přesné měření vysokých teplot odkudkoliv

Termočlánky jsou využívány v mnoha odvětvích pro jejich schopnost měřit vysoké teploty jako je průmyslové zpracování kovů, výroba potravin, energetika, automobilový průmysl, monitorování klimatu či životního prostředí. Comet nabízí záznamníky teploty, které komunikují přes 4G síť nebo Sigfox.

Záznamník teploty pro 3 termočlánky, 1 externí sondu Pt1000 a 1 interní čidlo teploty, s vestavěným 4G modemem

Termočlánkový datalogger U0246G s vestavěným 4G modemem a 3 vstupy pro termočlánky a 1 vstupem pro externí sondu Pt1000 umožní přesné měření teploty v širokém rozsahu aplikací. Termočlánkové vstupy jsou kompatibilní s typy K, J, S, B, T a N. Datalogger navíc umožňuje měření teploty pomocí vestavěného čidla.

V případě překročení nastavených mezí umožňuje zasílání alarmových SMS a JSON zpráv přes 4G datové připojení. Měřené hodnoty mohou být zasílány do internetového úložiště COMET Cloud, který je zároveň kompletní monitorovací, alarmovací a analytický systém. Datalogger U0246G je inovativním řešením pro zaznamenávání velmi vysokých teplot a umožňuje okamžité sdílení a analýzu naměřených dat. Alarmy jsou rovněž indikovány lokálně na přístroji pomocí LED, LCD i akusticky. Záznam je prováděn do energeticky nezávislé elektronické paměti a údaje lze kdykoli přenést dodaným kabelem do osobního počítače přes rozhraní USB-C. Datalogger obsahuje kalibrační list s deklarovanými metrologickými návaznostmi etalonů, který vychází z požadavků normy ČSN EN ISO/IEC 17025.

Více informací naleznete na https://www.cometsystem.cz/produkty/reg-u0246g

IoT bezdrátový snímač teploty pro 3 externí termočlánkové sondy a s 1 vnitřním čidlem teploty, s výstupem do sítě Sigfox

Snímač W0846 měří teplotu ze tří externích termočlánkových sond typu K (NiCr-Ni) a okolní teplotu pomocí vestavěného senzoru. Naměřené hodnoty jsou odesílány v nastavitelném časovém intervalu (10 min až 24 h) rádiovým přenosem v síti Sigfox do internetového úložiště COMET Cloud, odkud je uživatel může prohlížet pomocí osobního počítače nebo mobilního zařízení. Přístroj může sledovat až 2 alarmové meze pro každý měřený teplotní kanál. Překročení těchto mezí je indikováno zasláním mimořádné zprávy. COMET Cloud tuto alarmovou zprávu předá prostřednictvím e-mailu zvolenému uživateli. Přístroj je vhodný pro aplikace, které tolerují zpoždění informací doručovaných v síti Sigfox (max. 10 min).

Vlastnosti:

  • Bezdrátový přenos měřených hodnot a alarmových stavů
  • Měření teplot až na čtyřech místech za cenu jednoho poplatku
  • Bateriové napájení (baterie velikosti C - 3,6 V) s indikací slabé baterie (životnost baterie až 10 let)
  • Vzdálené nastavení přístroje z COMET Cloud (maximálně 1x denně)
  • Krytí IP65 předurčující použití přístroje v outdoor aplikacích
  • Kalibrační list s deklarovanými metrologickými návaznostmi etalonů, který vychází z požadavků normy ČSN EN ISO/IEC 17025

Více informací naleznete na https://www.cometsystem.cz/eg-w0846

Multilogger - teploměr se 4 termočlánkovými vstupy a Ethernetovým portem

Univerzální datalogger se 4 vstupy pro termočlánky K, J, S, B, T, N. Může pracovat jako pevně instalovaný připojený do Ethernetové sítě nebo jako přenosný. Kalibrační list vycházející z požadavků normy ČSN ISO/IEC17025. Multilogger je přístroj kombinující hlavní výhody ručních bateriových zařízení s vícekanálovými měřícími ústřednami a možností sledovat online naměřené hodnoty nebo naopak pracovat s historickými daty. Přístroj je určen pro měření a záznam fyzikálních a elektrických veličin.

Více informací naleznete na https://www.cometsystem.cz/reg-m1200

Comet je tradičním vystavovatelem na veletrhu AMPER a v letošním roce to nebude vyjímka. Amper 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

Produkty Comet nakoupíte také na obchod.hw.cz.

Hodnocení článku: