Jste zde

KNX rozšiřuje KNX secure o nástroj pro kontrolu zabezpečení

Nejvyšší zabezpečení s KNX: Ochrana všech typů komunikace od TP po IP (IPv4/IPv6) na úrovni interních dat a externích IP adres.

KNX je navrženo tak, aby splňovalo nejvyšší požadavky na bezpečnost díky KNX Secure a KNX Iot. KNX Secure podporuje nejbezpečnější šifrovací standardy podle normy ISO 18033-3, jako je šifrování AES 128 CCM, aby bylo možné efektivně předcházet útokům na digitální infrastrukturu budov.

Současně KNX Secure chrání pomocí šifrování a ověřování před neoprávněným přístupem a manipulací také uživatelská data. KNX IoT také implementuje nejsilnější protokoly pro zabezpečení zařízení a řešení IoT přijetím nového protokolu zasílání zpráv OSCORE využívající CoAP a CBOR. OSCORE byl optimalizováno pro komunikaci s omezenými zdroji a používá se k šifrování všech typů zpráv mezi koncovými body.

Prevence neoprávněného přístupu k instalacím KNX

Kromě bezpečnostních funkcí KNX Secure a KNX IoT je k dispozici online školení v MyKNX poskytuje profesionálům KNX speciální know-how v oblasti bezpečnosti. Předmět seznamuje s pokročilými strategiemi, které mohou využít, aby zajistili solidní zabezpečení všech systémů, které instalují. 30minutové online školení sdružení "Jak zabránit přístupu do KNX Instalace" poskytuje systémovým integrátorům komplexní přehled o jak nastavit bezpečnou instalaci KNX. Vše, co potřebují, je účet MyKNX. Online školení, které je bezplatné, je ideálním doplňkem ETS eCampus a důrazně se doporučuje před zápisem na certifikovaný kurz KNX Basic.

Pro rychlou kontrolu instalací je k dispozici také online diagnostický nástroj KNX Security Check. Díky tomuto nástroji, mohou profesionálové a uživatelé KNX zkontrolovat, zda je jejich KNX instalace chráněna proti neoprávněnému přístupu přes internet. Jednoduchým kliknutím na tlačítko mohou zjistit, zda nastavení jejich instalace KNX je skutečně bezpečné. Snadno ovladatelný KNX Security Check je také součástí MyKNX a je k dispozici v šesti jazycích zdarma po přihlášení do systému.

https://secure.knx.org

KNX národní skupina České republiky představí možnosti systému KNX také na veletrhu AMPER 2024. Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

Hodnocení článku: