Jste zde

Nový kontrolér pro LVDT snímače polohy

Nový kontrolér induSENSOR MSC7401 pro LVDT snímače polohy, vyvinutý společností Micro-Epsilon, umožňuje připojení induktivních snímačů řady DTA  i LDR.

Po desetiletí představují induktivní snímače polohy Micro-Epsilon nejvyšší spolehlivost v průmyslových měřicích úlohách. Nový kontrolér induSENSOR MSC7401, vyvinutý společností Micro-Epsilon, umožňuje připojení induktivních snímačů řady DTA  i LDR. Zvýšený výkon zajišťuje jednokanálová elektronika chráněná robustním hliníkovým krytem (s třídou ochrany IP67) s proudovým a napěťovým výstupem. Kontrolér se vyznačuje snadnou obsluhou, optimalizovaným poměrem cena / výkon a v neposlední řadě tento kontrolér otevírá nové příležitosti v automatizačních procesech a celkově ve strojírenství.

Kontrolér nabízí vysoké rozlišení - například pro snímač s  DTA-5G8 s měřícím rozsahem +/- 5 mm je rozlišení 0,0006 mm a linearita 0,03 mm. Detailní nastavení se provádí pomocí tlačítek se zpětnou vazbou zobrazenou pomocí LED diod.

Micro-Epsilon nabízí široký sortiment lineárních induktivních snímačů pro měření vzdálenosti a polohy. Tyto snímače nachází uplatnění v automatizaci, kontrole kvality, testovacích zařízeních, při měření polohy pneumatických válců a lisů. Výhodou LVDT snímačů je jejich robustnost, spolehlivost v drsném průmyslovém prostředí, vysoká přesnost a teplotní stabilita. Snímače LDR se vyznačují kompaktní konstrukcí s krátkým tělem vůči měřícímu rozsahu. Mohou být použity až do teploty okolí 160°C. Silnou stránkou společnosti Micro-Epsilon je zákaznický vývoj a výroba snímačů pro OEM odběratele.

Více informací o snímačích ZDE

MICRO-EPSILON Czech Republic, spol. s r. o.

Hodnocení článku: