Jste zde

ILD1750 - výrazně vylepšený triangulační snímač střední třídy

Laserové snímače optoNCDT 1750 měří posunutí, vzdálenost a polohu v mnoha průmyslových odvětvích jako je například automatizační technika, výroba elektroniky, automobilový průmysl a strojní zařízení.

Nový model zachovává kompaktnost a robustnost jeho osvědčeného předchůdce ILD1700, ale významně zvyšuje maximální vzorkovací frekvenci až na 7,5 kHz a to při zvýšené přesnosti a rozlišení. Nejvýznamnější inovací je nejvyšší stupeň automatické kompenzace povrchu v reálném čase. Jedná se o systém A-RTSC. Ten umožňuje rychlé a přesné měření na površích s měnícím se profilem a to také i na površích, které mění svůj charakter během měření. Typickým příkladem je měření gumy při výrobě pneumatik (matná/lesklá) nebo měření profilu zvlněného plechu.

Nové webové rozhraní zjednodušuje nastavení a konfiguraci bez nutnosti dalšího provozního softwaru. K dispozici jsou  přednastavené konfigurace pro různé povrchy jako například penetrační, měnící se barvy apod. To umožňuje rychlé, přímočaré a optimalizované ovládání snímače. Vzorkovací frekvenci je možné nastavit na libovolnou hodnotu až do 7,5 kHz. Implementovány jsou rovněž i nové filtry pro eliminaci nežádoucích špiček a odlesků. Snímač nabízí  datové rozhraní RS422 a také analogový výstup 4-20mA. Navíc optoNCDT 1750 disponuje dvěma stavovými výstupy a jedním vstupem pro ovládání různých funkcí.

Více infomací zde http://www.micro-epsilon.cz/displacement-position-sensors/laser-sensor/optoNCDT_1750/

Distributor pro ČR: www.micro-epsilon.cz

Hodnocení článku: Informace obsažené v článcích jsou platné k datu vydání uvedeném v hlavičce článku a jejich platnost může být časově závislá

Komentáře a diskuse vyjadřují názory autorů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost.