Jste zde

SmartLight – LED signalizační maják s rozhraním IO-Link

Signalizační majáky Balluff SmartLight poskytují široké spektrum barev pro všechny možné signalizace provozních stavů, přičemž barvy je možné libovolně naprogramovat přes IO-Link komunikaci a dosáhnout tak maximální uživatelské flexibility.

Majáky SmartLight od německé společnosti Balluff jsou první LED signalizační maják s rozhraním IO-Link signalizuje svým barevným spektrem provozní stavy. Operátor stroje si může nechat přesně zobrazit podle preferencí a požadavků rozhodující až kritické stavy příslušného stroje. Díky 16bitovému barevnému spektru v rozsahu až 16 tis. různých odstínů je možné snadno a detailně indikovat i sledovat nejrůznější stavy, průběhy a trendy aktuálního provozu. Na zařízení SmartLight lze zobrazovat například teplotní stavy, úrovně naplnění daného zařízení nebo také signalizovat příslušnou polohu prvku, který je odměřován pomocí systému lineárního odměřování.

Maják SmartLight lze použít na libovolném stroji místo jakéhokoliv běžného majáku.

Se zařízením SmartLight lze samozřejmě realizovat všechny funkce/stavy, které byly nastaveny uživatelem pomocí dosud dostupných systémů. To například znamená, že je velmi snadné rozdělit maják do různých segmentů a pro každý segment nastavit požadovanou barvu. Signalizační maják lze za tímto účelem rozdělit až do 5 segmentů. Barvy a úrovně lze individuálně definovat podle potřeby a průběžně je měnit, dokonce i za provozu stroje. SmartLight otevírá zcela nové možnosti oproti předchozím systémům, které jsou dostupné trhu. Uživatelé tak mohou být zcela flexibilní.

Široké spektrum barev je zobrazováno pomocí 20-ti vícebarevných LED, které jsou individuálně programovatelné. Programování pomocí PLC probíhá velmi snadno prostřednictvím bitového adresování z IO-Link adresovací oblasti. Pomocí několika málo příkazů lze přiřadit různé barvy, aniž by bylo nutné LED maják mechanicky měnit.

Bližší popis částí majáku Balluff SmartLight z datasheetu výrobce.

SmartLight má tři hlavní funkční režimy pro zobrazování různých výstražných a informačních stavů, které se aktivují se procesními daty a registrem SPDU:

  • Segmentový režim: zobrazování různých barevných stavů až v pěti různých segmentech.
  • Úrovňový režim: barevná indikace průběhu, například pro zobrazení úrovně naplnění nebo teploty.
  • Režim běžícího světla: automatické běžící světlo s volně nastavitelnou barvou popředí i pozadí.

 

Připojení a instalace jsou snadné. Pouze připojíte standardní čtyř-žilový kabel, který se využívá pro připojení snímačů a tím je LED signalizační maják s rozhraním IO-Link zprovozněn.

Přes IO-Link komunikační rozhraní přes IO-Link Master modul pak lze maják SmartLight připojit na libovolné PLC.

Odkazy:

Hodnocení článku: