Jste zde

Připojte všechna zařízení do vašeho SW - HWportal.cz jako koncentrátor hodnot z více zařízení

Připojení senzorových zařízení HW group do standardních monitorovacích aplikací získalo další variantu, která zjednodušuje koncentraci různých zařízení do jednotného systému.

Firma HW group vyrábí řadu zařízení, které se liší svými vlastnostmi a zaměřením. Většina z nich přímo určena pro integraci do nadřazených monitorovacích systémů přes rozhraní SNMP, XML, Modbus/TCP nebo nově také MQTT. Pokud však chcete zařízení v rámci jedné instalace mezi sebou kombinovat v nějakém nadřazeném systému, musíte je do svého systému implementovat všechna, nebo využít společný koncentrátor. A tím může být právě HWportal.cz

Vzhledem k tomu, že již samotná zařízení disponují různými protokoly, nabízí se tedy logická myšlenka vynechání společného koncentrátoru a místo toho úpravy komunikačních protokolů přímo v zařízení. To je ale s ohledem na jejich rozdílné vlastnosti, komunikační rozhraní, dobu vzniku a potřebu zachování zpětné kompatibility nereálné. Například narrowband zařízení z rodiny NB-devices nemají žádný standardní výstup a komunikují pouze proprietárním protokolem, zařízení, připojená přes GSM/LTE rovněž nelze na rozdíl od ethernetových zařízení nijak standardně vyčítat a různá ethernetová zařízení mají odlišné vlastnosti. Řešením je proto využití HWportal.cz, který kromě řady dalších funkcí poskytuje aktuální hodnoty ze všech zařízení v unifikované podobě ve formátu XML nebo SNMP.

V případě SNMP je k dispozici SNMPv1 i SNMPv3 a v dohledné době bude nasazena i podpora SNMP trapů pro potřeby alarmingu. Každému uživateli je přidělena komunita (community) a uživatelské jméno pro potřeby SNMPv3, díky čemuž čte pouze hodnoty, ke kterým má oprávnění. 
U SNMP je princip stejný, pouze k rozlišení práv je použito přímo uživatelské jméno a heslo pro přihlášení k portálu.

Více se koncentraci dat prostřednictvím HWportal.cz dočtete v našich aplikačních poznámkách Získejte svá data z HWportal.cz po SNMP a XML výstup z HWportal.cz.

HWPortal.cz i SensDesk.com jsou dostupné jako webové portály s podporou mobilních služeb. Liší se dostupností v některých regionech a cenovými plány. Pro zařízení HW group, prodávaná na českém a slovenském trhu, je upřednostněno připojení na HW portal.cz. O vhodnosti konkrétního portálu vás bude prodejce informovat v průběhu výběru zařízení.
Vyzkoušejte demo na adresách:
www.sensdesk.com
www.hwportal.cz
 

Hodnocení článku: