Jste zde

I/O Controller2 v automatizaci maloobchodu

Řešení P.V.A. systems integruje technologie pro automatizovaný provoz prodejen maloobchodu. Zařízení I/O Controller využívá pro sledování stavu technologií, potřebných pro bezpečnost zboží i zákazníků.

P.V.A. systems vyvíjí a distribuuje obchodně skladový a pokladní software pro všechny typy maloobchodních/velkoobchodních prodejen. V České republice a na Slovensku je P.V.A. systems předním výrobcem a dodavatelem automatizovaných maloobchodních řešení, která umožňují nepřetržitý maloobchodní provoz pro různé obchodní zákazníky, včetně řetězců skupiny COOP, sítě Flosman a Můj obchod. Pilotní prodejna, patřící Jednotě Volyně, je již 2 roky v provozu ve Strakonicích. Jedná se o automatizovaný obchod s hybridním provozem 24/7 (část dne s obsluhou, následně automatizovaně).

I/O Controller2 českého výrobce HW group se používá v centrálních ovládacích modulech, které P.V.A. systems dodává automatizovaným prodejnám, a který umožňuje nepřetržitý provoz v rámci celého zabezpečení a řízení prodejny. Zákazník obdrží 1U jednotku blade serveru, která je umístěna v zabezpečeném racku, s vestavěným I/O Controller2 pro kritickou část provozu systému. Ten běží po celou dobu automaticky, ale v případě nouze jej může obsluha vypnout jednoduchým telefonátem na určené číslo.

Automatizace maloobchodu a provoz prodejny musí být pod NONSTOP kontrolou, proto řešení společnosti P.V.A. systems musí fungovat i při výpadku lokálního Ethernetu. Celý systém nabízen ve dvou variantách - s interním serverem a bez něj, jako cloudové řešení. Nepřetržitý provoz zvyšuje ziskovost každého jednotlivého maloobchodního místa.

I/O Controller2 společnosti HW Group je “kontrolním srdcem” v rámci centrální jednotky systému, která řídí prakticky všechny funkce automatizované maloobchodní prodejny.

Před vpuštěním zákazníka do prodejny I/O Controller zkontroluje:

  • Stav napájení celé prodejny
  • Funkci samoobslužných pokladen
  • Informaci ze zabezpečení prodejny, včetně požáních hlásičů
  • Připojení do LAN sítě
  • Počet zákazníků v prodejně
  • Polohy dveří

Pokud jsou všechny hodnoty ve stavu povoleno, I/O controller dovolí otevřít vstupní dveře. Stejně tak, během návštěvy zákazníka jsou všechny systému testovány. V případě jedné chybové hlášky, jsou zákazníci v prodejně upozorněny lokálním rozhlasem a vyzváni k opuštění prodejny. Automaticky se otevřou výstupní dveře.

Kromě automatizovaného řešení 24/7 společnost P.V.A. systems dodává také kontejnerové maloobchodními prodejny, které jsou rovněž vybaveny I/O Controller2. Tento projekt byl zahájen ve spolupráci PVA Systems a Západočeské univerzity v Plzni a první taková kontejnerová prodejna je instalována v areálu univerzity.

Distributorem zařízení HW group pro ČR a Slovensko je HW server s.r.o. Zařízení I/O Controller 2 je možné koupit na obchod.hw.cz

https://www.pvasystems.cz/ 
https://www.hw-group.com/
https://hwserver.cz/ 

Hodnocení článku: