Jste zde

Nové vícebarevné průmyslové RGB LED osvětlení od Banneru

Každý stroj či průmyslová aplikace vyžaduje nějakou jasnou, spolehlivou a odolnou světelnou indikaci stavu. Takové moderní osvětlení lze realizovat s novinkami společnosti Banner, které bude možné vidět i na veletrhu AMPER 2024.

Flexibilní vícebarevné pásky WLF12

Zcela novým produktem společnosti Banner Engineering Corp. je flexibilní pásové LED osvětlení vyrobené pro průmyslové aplikace WLF12 Pro. Umožňuje uživatelům instalovat pásová světla na různé zakřivené povrchy nebo kdekoli, kde je na průmyslovém zařízení potřeba tenký, nízkoprofilový indikátor. Stav každého stroje tak lze přehledně i efektivně sdělovat lidem pracujícím v okolí. V kombinaci s LC25 LED kontrolérem je možné WLF12 Pro řídit diskrétní I/O i IO-Link komunikací.

Konkrétně lze RGB LED diody nakonfigurovat tak, aby zobrazovaly 1 z 19 dostupných barev nebo několik různých animačních efektů včetně blesku, posouvání, rozmítání intenzity, blesku s jedním koncem a mnoho dalších. Pro konfiguraci barev a animací se pak využívá bezplatný a snadno použitelný software Banner Pro Editor. WLF12 jsou navíc kompatibilní se zařízeními ARDUINO a Raspberry Pi. Doba instalace je minimalizována montáží světel pomocí vysoce pevného adhezního podkladu nebo volitelných držáků a možnosti zkrácení na ideální délku.

V základu je WLF12 Pro k dispozici v pěti standardních délkách pouzdra v rozsahu od 300 mm do 2000 mm. Následně je však lze dělit na vlastní délky v krocích po 50 mm dle konkrétních požadavků každé aplikace. Na rozdíl od jiných flexibilních pásových světel vyžadující pájení vodičů, WLF12 Pro využívá robustní plug-and-play průmyslové standardní konektory M12. Silikonové zapouzdření pak účinně chrání světlo při zachování flexibilního designu a umožňuje tak svítidlu dosáhnout krytí IP66, IP67 a IP69K.

Detaily a parametry flexibilních vícebarevných pásků WLF12 a WLF12 PRO.

Kompaktní prostorové světlo WLR95

WLR95 je in-line pracovní světlo pro řešení problémů s osvětlením náročných prostředí a prostorů, jako jsou kryty, dopravníky a stroje. Jeho kompaktní půdorys lze uplatnit v místech, kam se konvenční průmyslová světla obtížně vejdou.

Jedinečná funkce kaskády zjednodušuje instalaci tím, že umožňuje snadné řetězení více jednotek. Díky robustnímu přelitému vnějšku a krytí IP67/IP68 světlo WLR95 vydrží i velmi drsné podmínky.

Parametry světelného osvětlovacího modulu WLR95.

LED pásková světla RLS27

Nová vícebarevná pásová světla s vynikající odolností vůči vlivům prostředí - to je řada RLS27. Díky nerozbitnému polykarbonátovému plášti stabilizovanému proti UV záření poskytuje vynikající odolnost vůči vlivům prostředí. Spolu s robustním hliníkovým vnitřním krytem a vodotěsným designem s krytím IP67/IP69K je možné použití v prostředích s vysokotlakými oplachy nebo ve venkovním prostředí za každého počasí. Jeho zaostřená čočka poskytuje vysoce intenzivní osvětlení s velkým dosahem.

Model RLS27 Pro je pak dodáván s 13 barvami a 6 různými teplotami bílé.

Detaily a parametry LED páskových světel RLS27.

Programovatelný optický ukazatel se snímačem

Optický senzor K30 Pro poskytuje vícebarevnou indikaci s vestavěným optickým senzorem v jednom společném zařízení. Optický senzor K30 Pro má bezdotykovou aktivaci, která eliminuje možné znečištění a nutnost použití fyzické síly, a je určen pro snímání objektů od 20 mm do 1000 mm.

Provedení K30 Pro s RGB LED diodami nabízí možnost volby 14 barev pro vytvoření maximálního kontrastu. Tato zařízení jsou zcela soběstačná a nevyžadují k použití žádný ovladač. Definování indikačních barev, rozsahu a logiky funkce se opět provádí pomocí bezplatného softwaru Banner Pro Editor.

Parametry světelného ukazatele se snímačem K30 Pro.

In-line indikátory stavů senzorů S15L

Řada S15L se rozšiřuje o provedení s 3pinovými konektory M8, které lze přímo napojit na konektor senzoru a tak poskytuje jasnou indikaci jeho stavu. Má dvě barvy - jednu pro indikaci napájení a jednu pro stav výstupu senzoru. Provedení S15L Pro pak pomáhá operátorům ještě snadněji reagovat na stav stroje. Lze jej totiž připojit přímo jak k senzoru, tak k ovladači nebo kdekoli na kabel v prostoru mezi tím.

Tento dobře viditelný indikátor má čtrnáct barev a k dispozici jsou čtyři animace: záblesk, dvoubarevný záblesk, rozmítání intenzity a posun dvou barev. Navíc je možné jej na dálku ovládat prostřednictvím Modbus komunikace a tak umožňuje např. z PLC on-line nastavovat či přepínat barvu a intenzitu světla nebo výběr a rychlost barevné sekvence. Jeho robustní kompaktní design umožňuje jednoduchou instalaci i v malých prostorech a nabízí operátorům vynikající viditelnost.

Detaily a parametry světelných prvlků SL15 PRO a SL15.

In-Line modulární sloupcové majáky TL15

In-Line modulární světlo TL15 je jasný a přitom ultra malý indikátor o průměru 15 mm, který lze použít jako samostatné zařízení nebo jej lze in-line připojit k senzoru nebo signálu, aby poskytl další vizuální nebo akustickou indikaci. Více jednotlivých jednotek lze totiž spojit dohromady a vytvořit věžové / sloupové světlo, které splňuje hodnocení IP66, IP67 a IP68.

Světelné indikátory TL15 jsou k dispozici ve čtyřech barvách: zelená, žlutá, červená a modrá, přičemž jednotka TL15A realizuje akustickou indikaci, podobně jako je to možné u klasických velkých majáků.

Detail optického a akustického modulu pro majáky TL15.

Závěr

Nejen s průmyslovým osvětlením, ale i s dalšími výrobky Banner Engineering se lze seznámit i na veletrhu AMPER 2024 na stánku společnosti Turck CZ na veletrhu AMPER 2024, která Banner Engineering v ČR také zastupuje.

Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

Odkazy:

Hodnocení článku: