Jste zde

Vícebarevné RGB indikační majáčky Banner K30L2 a K50L2

Banner indikátory K30L2 a K50L2 využívají RGB technologii pro až sedm barev v jednom pouzdře – IO-Link komunikace nabízí ještě více barev při použití standardního kabelu.

Americká společnost Banner Engineering Corp., , jako partner společnosti Turck, již dlouhodobě vyvíjí a vyrábí LED světla pro použití v jakékoliv aplikaci vyžadující zřetelně viditelný indikátor. Zcela novinkou jsou pak typy K30L2 a K50L2, které využívají RGB LED technologii, díky níž podporují sedm barev v jednom indikátoru použitím právě třech vstupů. Barvy zahrnují červenou, zelenou, modrou, žlutou, tyrkysovou, purpurovou a bílou. Tento univerzální indikátor nabízí standardizaci, snížení nákladů na skladové zásoby a zjednodušení objednávek.

V základním provedení s volba barvy 1 z 7 volí pomocí stavu signálů (napětí) na 3 řídících vstupech. Indikátory řady K50L2 jsou však dostupné i v provedení s IO-Link komunikací, která umožňuje úplné řízení barev, blikání, stmívání a dalších animačních funkcí jako je rotace, funkce stroboskopu, dvoubarevné zobrazení, dvoubarevná rotace, blikání a další. Majáček pracuje jako IO-Link Device zařízení řízené nadřazenou IO-Link Master jednotkou v podobě PLC či nějakého Remote I/O jednotky přenosovou rychlostí 38,4 kb/s.

Zapojení standardního provedení, kde se barva volá stavem 3 ovládacích vodičů (vlevo a uprostřed) a zapojení provedení s IO-Link komunikací.

Možnosti ovládání majáčku prostřednictvím IO-Link komunikace.

Indikátory K30L2 a K50L2 jsou navrženy tak, aby na první pohled poskytovaly jasnou a jednoznačnou indikaci stavu. Volitelná akustika pro indikátor K50L2 poskytuje zřetelnou hlasitou notifikaci při změně stavu. Indikátory mají robustní polykarbonátové pouzdro o průměru 30 mm (u verze K30) a 50 mm (u verze K50) se stupněm krytím IP66, IP67 nebo IP69K, které odolá rázům, vysokým tlakům a teplotám v mycích aplikacích a zajišťuje spolehlivý provoz v náročných podmínkách prostředí. Pro aplikace v potravinářství a nápojovém průmyslu jsou dostupná provedení konstruované z FDA materiálu.

Elektrické připojení se provádí jednoduše pomocí kruhového 5pinového konektoru M12. Napájení el.  napětí může být v rozsahu 10 až 30 VDC a podle konkrétní jeho úrovně majáček odebírá el. proud 200 až 100 mA.

Rozměry většího provedení K50L2.

Prezentační video

Odkazy:

Hodnocení článku: