Jste zde

Lineární ložiska s integrovaným měřicím systémem

Tichý lineární pojezd s velmi nízkými vibracemi a třením je nepostradatelný v celé řadě průmyslových aplikací. Přesnost pojezdu zajišťuje kompaktní integrovaný systém měření dráhy AMS od SCHNEEBERGERu, který je vybaven komunikačním protokolem Siemens DRIVE CLiQ1 a je schopen komunikovat se všemi řídicími systémy Mitsubishi.

Přesný lineární pohyb vyžaduje přesné měření vzdálenosti. SCHNEEBERGER se svými integrovanými systémy měření vzdálenosti se vyznačují tím, že je možné vyměnit čtecí hlavu s minimální námahou na demontáž/montáž. Systémy byly vyvinuty speciálně pro drsná prostředí obráběcích strojů.

Verze systému měření délky AMSA má analogové rozhraní a AMSD má rozhraní digitální. Oba systémy jsou nabízeny pro kuličkové i válečkové vedení. Několik kolejnic lze podle potřeby spojit dohromady a poté přichází na řadu produkt AMSA 3L. Tato kombinace je výsledkem vysoce přesné konstrukce kolejnic po mechanické i metrologické stránce. Speciální konstrukce kolejnicových spojů v kombinaci s čtecí hlavou AMSA 3L umožňuje přejíždění spojů a nastavení os měření až do délky 6 m. Měřící jezdec je schopen trvale přenášet absolutní polohu po celé délce měřicí osy. I po vypnutí a opětovném zapnutí napájení je tato hodnota zachována.

Naproti tomu systém MINISCALE PLUS je určen pro přesné měření na krátké vzdálenosti. Tento systém je navržen pro vysokou rychlost a zrychlení až 300 m/s².

Více informací naleznete na https://www.schneeberger.com/en/.

Produkty SCHNEEBERGER budou prezentovány na veletrhu EMO Hannover, který proběhne od 18. do 23.září. Pro čtenáře Hw.cz jsou připraveny elektronické vstupenky zdarma.

 

 

Hodnocení článku: