Jste zde

Nejmenší lankové snímače pro měření vzdálenosti na světě

Micro-Epsilon představuje novou řadu lankových snímačů pro měření vzdálenosti a polohy wireSENSOR MT, které jsou díky extrémně malým rozměrům vhodný pro integraci do stísněných prostor.

Aktuálně nejmenším představitelem této řady je snímač wireSENSOR MT19, který se používá zejména v aplikacích vyžadujících vysokou dynamiku jako jsou například nárazové zkoušky, simulátorech nebo ve zkušebnách. To vše je možné díky měřicímu rozsah 40 mm a také díky zrychlení návinu lanka až 60 g.

Další modely řady MT jsou MT33 a MT56. Tyto tři miniaturní lankové snímače mají robustní hliníkové pouzdro a jsou tak vhodné do průmyslových aplikací. Z hlediska montáže – snímače řady MT mají dva otvory v pouzdře v rozích snímače a na konci lanka.

https://www.micro-epsilon.cz/displacement-position-sensors/draw-wire-sensor/MP_Serie/#!#wireSENSOR-MT

Novinka: Lankové snímače vzdálenosti pro průmyslové aplikace

Pro průmyslové použití, Micro-Epsilon představuje lankové snímače wireSENSOR WPS-Kxx s měřicími rozsahy 2300 a 5000 mm. Tato řada snímačů se používá pro přesné měření vzdálenosti a polohy. Snímače se především používají v měřících úlohách jako např. v mobilních strojích, mobilních jeřábech a zdvihacích technologiích, atd.

Kompaktní snímače řady K se vyznačují vysokou flexibilitou a vynikajícím poměrem cena / výkon. Proto jsou tyto snímače vhodné také pro OEM a sériové aplikace. Díky plastovému pouzdru vyztuženému skleněnými vlákny a oddělené bubnové a pružinové komoře jsou snímače optimálně ochráněny proti vnějším vlivům a mohou být použity prakticky kdykoliv.

Snímače oplývají vysokou modularitou a tím lze efektivně a flexibilně přizpůsobit snímače různým požadavkům jednotlivých zákazníků. Tato možnost úprav je možná například s požadavkem na změnu měřícího rozsahu, tloušťky lanka nebo typ výstupů.

https://www.micro-epsilon.cz/displacement-position-sensors/draw-wire-sensor/K-Serie/

Distributor pro ČR: www.micro-epsilon.cz

Hodnocení článku: