Jste zde

Hlavní rozdíly mezi produktovými řadami Poseidon2 a Damocles2

Obě produktové řady jsou určeny ke vzdálenému sledování proměnných hodnot prostředí prostřednictvím senzorů a/nebo detektorů a k ovládání připojených zařízení na různých typech výstupů. Přehled hlavních rozdílů je důležitou informací pro správné využití vlastností jednotlivých zařízení pro danou aplikaci.

Produktová řada Poseidon2

Zařízení řady Poseidon2 mohou k síti Ethernet připojit převážně senzory a k nim malé množství I/O (vstupů / výstupů), aby uživatel mohl monitorovat a ovládat připojené senzory, detektory a zařízení. To dělá z produktové řady Poseidon2 ideální řešení pro takové způsoby použití, které kromě detekce změny stavu vyžadují i průběžné měření proměnných hodnot prostředí.

Na produktovou řadu Poseidon2 již bylo napsáno několik podrobných článků. Pokusím upozornit na hlavní rozdíly v jednotlivých produktech. IP termostat Poseidon2 3468 určený hlavně pro monitoring teploty a vlhkosti. Zařízení pro vzdálený dohled se čtyřmi digitálními vstupy se jmenuje Poseidon2 3266 a jeho kolega Poseidon2 3268, kde navíc můžeme využít dvě relé například pro vyvolání poplachu. Poseidon2 4002 dovede měřit teplotu, vlhkost a monitorovat stav napájení, otevření dveří či oken. Pomocí 4 digitálních výstupů dokáže aktivovat větrací jednotku či přídavné světlo nebo může vyvolat poplach pomocí připojené externí sirény.

Informování o překročení nastavených limitů pomocí e-mailu nebo možnost připojení k SenDesk je standardem, jak to známe u všech zařízení Poseidon. To vše s pětiletou zárukou, která není v elektronice obvyklá.

Podrobné informace na stránkách HW Group

  • Poseidon2 4002 - Bezpečné řešení pro vzdálený dohled prostředí a ovládání výstupů.
  • Poseidon2 3468 - Vzdálený dohled a řízení pro průmyslové aplikace s relé výstupy 230V / 16A.
  • Poseidon2 3268 - Vzdálený dohled senzorů a detektorů a řízení relé výstupů.
  • Poseidon2 3266 - Základní model pro vzdálený dohled senzorů a detektorů.

 

Odkazy do eshopu

 

Produktová řada Damocles2

Zařízení řady Damocles2 mohou na vstupu připojit pouze větší množství detektorů, což zajišťuje výhodný poměr ceny za jeden vstup. To dělá z řady Damocles2 cenově efektivní řešení pro taková použití, která vyžadují pouze detekci změny stavu. Jednotlivé modely Damocles2 se liší počtem a typem vstupů a výstupů, ale jinak mají shodné vlastnosti. Jejich hlavní rozdíly vystihuje následující tabulka. Podrobné informace o jednotlivých produktech nelzenete v článku "Nová generace vstupů/výstupů po LAN - Damocles2".

Podrobné informace na stránkách HW Group

  • Damocles2 2404 - Bezpečné průmyslové I/O zařízení s možností napájení PoE a telco -48V.
  • Damocles2 1208 - Průmyslové I/O s vysokou IP bezpečností a OC výstupy.
  • Damocles2 MINI - Chytré I/O ovládané po Ethernetu.
     

Odkazy do eshopu

 

Rady a příklady použití:

Závěrem

Vždy záleží na konkrétní aplikaci. Proto je vhodné načerpat veškeré informace z uvedených odkazů a pokud si ani tak nebudete jisti, neváhejte se obratit na HwGroup, kde Vám s jakýmkoliv dotazem poradí.
Zdokonalený firmware třetí generace (3.x.x) nabízejí obě produktové řady kompatibilitu s IPv6, zabezpečení protokolem HTTPs či MQTT pro možnost integrace do IoT řešení. Tato verze firmware rozšíří funkce produktové řady Poseidon2 o čítače pulzů na digitálních vstupech, kterými dosud disponovala pouze produktová řada Damocles2.
 
 
Hodnocení článku: