Jste zde

Automaticky naváděné vozíky pro interní logistiku ve výrobě

Letos je součástí MSV i veletrh Transport a Logistika. Jaké jsou momentálně v této oblasti možnosti, ukáže společnost Kivnon Slovakia s.r.o. Zabývá se vývojem technologií automatických naváděných vozíku AGV, které jsou určené pro interní logistiku ve výrobě.

Každý bezobslužný vozík, každá technologie a každé designové řešení jsou výsledkem touhy usnadnit a vylepšit logistický proces interní mobility v logistice. Inovace vycházející z lidských potřeb pomáhá úspěšně řešit některé z komplikací a výzev spojených s moderním životem, který se pak stane jednodušším. Uživatelsky přívětivý software v mobilní aplikaci pomůže vytvořit trajektorii dráhy výrobního prostoru pro závoz materiálu k výrobním linkám.

Novinkou modelové řady Kivnon je typ vozíku K41, který představuje perfektní rovnováhu mezi ergonomii výšky AGV vozíků a výbornou manipulaci s přepravovaným břemenem. Vozíky mohou být naváděné přes prostorovou navigaci nebo magnetickou pásku na základě radio komunikace či přes wifi. Jak celý systém funguje, uvidí zájemci přímo na brněnském výstavišti, kde bude připravena dynamická ukázka, jak vozík dokáže za pomocí referencí dělat jednotlivé úlohy.

Využití AGV vozíku je rozmanité například v řadách firem z oblasti automobilového průmyslu, farmaceutického, strojírenského či potravinářského průmyslu a mnoha dalších.

Na MSV 2019 přiveze společnost Kivnon Slovakia ukázat zejména podběhové vozíky AGV, kterým říkají želva nebo také mouse. Jde o malé vozíky schopné pohybovat se pod nosiči na kolečkách. Následují cyklicky fixní nebo určené trasy, komunikují s jinými AGV, stroji a lidmi plně automatickým způsobem.

Jaké jsou nejdůležitější věci, než začnou vozíky brázdit výrobní či skladištní halu? Zákazník si musí definovat prostředí, kam by měl vozík s materiálem transportovat. Jestli bude uličky sdílet s lidmi, nebo jinou manipulační technikou. Taky musí vědět, jaký rozměr a hmotnost bude AGV tahat.

Nejmenší možná sestava je jeden AGV tahač, zvaný také rušen.  Může být sám vozíkem, nebo také „hlavou“ vláčku vozíků, které lze postupně připojovat. Počet a rozměry určuje opět zákazník sám, podle toho, jaké vzdálenosti je nutné překonávat, a také čas, za nějž přepravu potřebuje zvládnout. Do potřebných míst se AGV přivolává tlačítkem nebo přes tablet operátora. Dá se řídit taktéž automaticky dle takt time výrobní linky.

Nejvyužívanější Kivnon AGV jsou oboustranné vozíky K11 nebo K05, rotující o 360 stupňů, nebo tahače mono K10, tedy sunoucí se jedním směrem.

Více informací naleznete na http://www.kivnon.com

  

 

Svoje nápady předvede Kivnon Slovakia na brněnském výstavišti v pavilonu A2 od 7. do 11. října 2019.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se MSV zaměří také na investiční příležitosti, tedy Start up projekty, nové nápady, inovaci jako příležitost k investicím. https://www.bvv.cz/msv/msv-2019/

Hodnocení článku: