Jste zde

WAGO to nejsou jen svorky ale i elektroměry s certifikací MID

Rozsáhlé měření energie je nezbytný předpoklad pro optimalizaci spotřeby. Portfolio společnosti WAGO obsahuje elektroměry, které tento úkol usnadňují díky několika výrazným přednostem.

Elektroměry využívají osvědčenou připojovací techniku Push-in CAGE CLAMP s páčkou, která je zárukou rychlého a snadného připojení. Přístroje pro přímé měření mají šířku pouze 72 mm. Verze pro měřicí transformátory proudu jsou pak ještě štíhlejší – na šířku měří jen 35 mm. Tato minimální šířka vám ušetří spoustu místa ve skříňovém rozvaděči. Kromě hodnot jalového a činného výkonu dokáže měřič energie pro všechny fáze zaznamenávat také síťovou frekvenci, proud, napětí a výkon. Uživatel může všechny tyto charakteristické hodnoty energie snadno odečítat z velkého a přehledného podsvětleného displeje. K dispozici jsou tři typy elektroměrů:

 • 879-3040 - měření prostřednictvím transformátoru proudu 1 A nebo 5 A, připojení 2PCT
 • 879-3000 - přímé měření do 65A, připojení (4PU)
 • 879-3020 - přímé měření do 65A, připojení (4PS)

Vlastnosti:

 • Úspora času na každé úrovni díky připojovací technice Push-in CAGE CLAMP a páčkám
 • Skutečná úspora prostoru: šířka 72 mm (4PS)
 • Měření dodávky a odběru
 • Záznam energie ve 4 tarifech
 • Profík přes komunikaci: rozhraní M-Bus a Modbus, 2× impulzní výstup S0
 • Plná transparentnost na první pohled: Zobrazení všech kvalitativních charakteristik energie na velkém podsvětleném displeji
 • Intuitivní konfigurace pomocí dotykových ovládacích prvků a mobilní aplikace pro konfiguraci prostřednictvím technologie Bluetooth

Procesorový modul PFC200

Procesorový modul PFC200 je kompaktní PLC pro modulární I/O systém WAGO. Kromě síťových rozhraní a rozhraní pro průmyslové sběrnice podporuje také veškeré binární a analogové vstupní/výstupní moduly a také speciální moduly z řady 750/753. Dvě rozhraní pro Ethernet a integrovaný switch umožňují vytvořit sběrnicovou topologii. Integrovaný mobilní modem zajišťuje bezdrátové připojení k internetu a disponuje licencí pro rádiový provoz v zemích EU (další země na vyžádání). Integrovaný webový server poskytuje uživateli možnosti konfigurace a zobrazuje informace o stavu procesorového modulu PFC200. Typické způsoby využití modulu PFC200 zahrnují kromě klasického strojírenství, výroby různých systémů či automatizace budov také záznam dat ve zpracovatelském průmyslu.

   

Vlastnosti:

 • Programování podle normy IEC 61131-3
 • Programování pomocí aplikace e!COCKPIT
 • Přímé připojení I/O modulů WAGO
 • 2× Ethernet (možnost konfigurace), RS-232/-485
 • Operační systém Linux® s patchem RT‐Preempt
 • Konfigurace pomocí aplikace e!COCKPIT nebo webového uživatelského rozhraní
 • Nulové nároky na údržbu

WAGO Energy Data Management – snadný, flexibilní a bezpečný

WAGO Energy Data Management nabízí víc než jen sběr, ukládání a vizualizaci dat. Na základě transparentních dat a výpočtu klíčových energetických ukazatelů umožňuje přesně posuzovat efektivitu a úspěšně implementovat energetický management podle normy ISO 50001. K jeho využívání nepotřebujete znalosti IT – stačí jednoduchá parametrizace.

Řešení nabízí uživatelům maximální flexibilitu, bezpečnost a pohodlí – od rozsáhlé palety možností připojení různých elektroměrů a systémů, přes webovou vizualizaci na bázi standardu HTML5 nezávislou na konkrétním místě a používaném softwaru až po alarmy v případě překročení nebo nedosažení prahových hodnot a integrované propojení s cloudem. K přehlednému a pochopitelnému znázornění vylepšené efektivity můžete bez ohledu na konkrétní používaná zařízení volitelně využít moderní přehledové obrazovky.

S wago řešením pro management energetických dat můžete rychle začít zaznamenávat a vizualizovat naměřené údaje z různých médií a na základě různých parametrů. Průběžný sběr dat a monitorování tvoří základ hospodárného využívání energie – životní prostředí vám poděkuje a zároveň snížíte své provozní náklady. A navíc získáte jeden bonus, soulad s normou DIN EN 50001 pro energetické hodnocení.
WAGO Energy Data Management sestává z webové aplikace kombinované s modulárním řídicím systémem. Slouží k záznamu naměřených údajů z různých médií a ovlivňujících veličin pro monitorování energie a k jejich zpracování za účelem dalších analýz, archivace a vytváření reportů. Software automaticky detekuje různé signály z připojených elektroměrů a senzorů, které pak prostřednictvím snadného nastavení parametrů zpřístupňuje dalším nástrojům pro analyzování energie. Umožňuje tak optimalizovat spotřebu energie ve vaší budově nebo výrobním závodě – na místní i celosvětové úrovni.

Webinář na téma Elektroměry WAGO:

Více informací naleznete na https://www.wago.com/cz/interface-electronic/poznejte-merici-transformatory-proudu/elektromery-mid

Wago představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

Hodnocení článku: