Jste zde

Beckhoff Vision – nové komponenty pro vizuální kontrolu

Nový hardware řady Vision reflektuje poslední vývoj technologie zpracování obrazu, optických komponent i komunikačních sběrnic. Jeho robustní design a spolehlivost slibují dlouhý životní cyklus v průmyslovém prostředí.

Jako specialista na řídicí technologie založené na PC Beckhoff neustále hledá způsoby, jak konzistentně integrovat všechny funkce stroje do jediné řídicí platformy. To zahrnuje také zpracování obrazu na straně softwaru od uvedení TwinCAT Vision v roce 2017.
Beckhoff Vision nabízí výrobcům strojů a koncovým uživatelům kompletní systém zpracování obrazu, který pokrývá všechny potřebné komponenty od softwaru až po osvětlení. Bezproblémově integrovaná do řídicí technologie na bázi EtherCAT otevírá uživatelům významné konkurenční výhody, včetně vysoce přesné synchronizace se všemi strojními procesy, snížení nákladů na inženýring a hardware a zjednodušeného uvádění do provozu a podpory.

Kromě softwaru TwinCAT Vision zahrnuje portfolio Vision také:

  • Kamery: Kamery s plošným skenováním generují vysoce kvalitní obrazová data pomocí barevných a monochromatických snímačů CMOS s rozlišením až 24 megapixelů a roztečí pixelů 3,45 μm a 2,74 μm, navíc nabízí přenosové rychlosti 2,5 Gbit/s.
  • Čočky: Robustní, průmyslové čočky s bajonetem C zajišťují snadnou manipulaci a vysokou dostupnost a zároveň nabízejí povrchovou úpravu VIS a NIR AR,rozlišení až 2 μm a obrazové kruhy 11 mm (2/3") a 19,3 mm (1,2"), v tomto pořadí.
  • Osvětlení: Vícebarevné LED osvětlení ve třech provedeních – plošné, prstencové a tyčové osvětlení – vytváří konstantní podmínky osvětlení pro trvale vysoce kvalitní obraz. Vytváří také nejlepší možný kontrast mezi kontrolním prvkem a jeho okolím – dokonce i ve spektrálně nastavitelném pulzním režimu.

K dispozici jsou také kompletní jednotky skládající se z kamery, osvětlovacích zařízení a zaostřitelných čoček.

www.beckhoff.com/vision

Beckhoff představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

 

Hodnocení článku: