Jste zde

Přichází jednoduché senzory a ovladače HWg SD

Řada zařízení SD od HW group rozšiřuje modularitu systémů pro monitoring a portálů HWPortal a SensDesk. K univerzálním zařízením s řadou vstupů přidává jednoúčelová zařízení, která lze kombinovat na úrovni celé sítě.

Řadu nových zařízení pro monitoring představuje český výrobce HW group. V řadě SD jsou to čtyři zařízení:

  • SD 2xIn pro 2 digitální vstupy
  • SD 2x1Wire pro 2-4 analogové senzory
  • SD WLD pro detekci zaplavení
  • SD  2xOut pro dva digitální výstupy

Senzorová zařízení lze kombinovat s celou škálou senzorů teploty, vlhkosti, napětí, proudu v různých provedeních v případě SD 2x1Wire a také s chytrými detektory kouře, vibrací, pohybu a dalšími se zařízením SD 2xIn. Ke každému zařízení je možné připojit dva senzory a získat tak potřebnou kombinaci veličin pro daný bod. Pro SD WLD jsou k dispozici detekční kabely zaplavení a jejich kombinace v různých délkách.

Zvýšení počtu senzorů je možné s využitím více zařízení SD na jednom místě. Tato architektura je typická pro IoT sítě a poskytuje mimo jiné velmi dobrou škálovatelnost celého dohledového systému s využitím jednotných zařízení. I když jde se toto řešení může zdát dražší ve srovnání s nasazením dalších zařízení s více možnými senzory, z pohledu managementu a servisu sítě nabízí výhodu.

Všechna zařízení vychází ze společné architektury. Konektivitu zajišťuje Ethernet a WiFi, s možností napájení PoE, obsahují webserver, který se stará o sběr a přenos dat a také o vysokou míru bezpečnosti.
Topologie celé senzorové sítě se opírá o portál SensDesk, který slouží jako cloudové úložiště dat, dohledové centrum i nástroj pro konfiguraci senzorů. Instalace a konfigurace SD zařízení je proto velmi jednoduchá a umožňuje sériové nasazení desítek nebo stovek zařízení v jednom místě i v síti, čítající stovky lokací.

Zařízení SD spolu s portálem HWPortal nebo SensDesk představují ucelený systém pro:

  • Monitoring prostředí ve veřejných budovách (kvalita ovzduší)
  • Monitoring technologických center (IT, elektrorozvodny, centrály HVAC a pod.)
  • Sledování a řízení technologií chytrých budov
  • Sledování teploty a vlhkosti ve skladech a obchodních prostorech
  • Nezávislé varování před nebezpečím požáru (teplota, kouř)

Kombinací s dalšími zařízeními lze funkcionalitu rozšířit o pokročilé aplikace řízení strojů a technologií, nebo řízení přístupu do prostor s využitím centrálního řízení v kombinaci s RFID technologií.

Klíčovou roli ve vztahu k zařízením řady SD hraje integrační platforma HWPortal. Jde o veřejně dostupný portál, který poskytuje přehled o aktuálním stavu zařízení, naměřených hodnotách i služby alarmů při dosažení různých stavů senzorů. HWPortal je k dispozici jako služba na bázi cloudu a umožňuje snadno nastavit zařízení i škálovat rozsah služeb podle aktuální potřeby.  

Všechna zařízení z řady HWg SD najdete na https://obchod.hw.cz/eshop/produkty/kategorie/sd-sensory 

Portály SensDesk a HWPortal jsou založeny na jednotné platformě, vyvíjené společností HW group. Oba portály poskytují stejné uživatelské funkce a umožňují připojit stejná zařízení. Vyobrazení funkcí a ovládacích prvků, uvedená v tomto článku, odpovídají oběma portálům a liší se pouze v detailech.

HWPortal.cz i SensDesk.com jsou dostupné jako webové portály s podporou mobilních služeb. Liší se dostupností v některých regionech a cenovými plány. Pro zařízení HW group, prodávaná na českém a slovenském trhu, je upřednostněno připojení na HW portal.cz. O vhodnosti konkrétního portálu vás bude prodejce informovat v průběhu výběru zařízení.
Vyzkoušejte demo na adresách:
www.sensdesk.com
www.hwportal.cz
 

Hodnocení článku: