Jste zde

Unitronics: PLC jako chytré rozhraní pro mobilní telefon

Tablet i mobilní telefon lze použít jako dálkové ovládání pro PLC. To je směr integrace, který aktuálně nabízejí PLC ze série Vision a Samba firmy Unitronics. Na tablet operátora se díky tomu mohou přestěhovat řídící panely celé výrobní linky, včetně potřebných vizualizací.

Mobilní aplikace Remote operator zajišťuje vzdálený přístup ke kontrolérům Unitronics prostřednictvím chytrého mobilního telefonu nebo tabletu s operačními systémy Android nebo iOS. Výrobce pojal vzdálené řízení velkoryse, takže přes aplikaci je dostupná řada funkcí běžného ovládání PLC. Lze tak nejen spouštět a monitorovat běžící procesy, ale také měnit hodnoty parametrů, zobrazovat alarmy, výstupy měření včetně trendů. 
 
 
Aplikace by měla umět také přenést objekty z HMI vizualizace.Na mobilní zařízení se tak přestěhuje celý displej HMI, které Unitronics již několik let úspěšně integruje s PLC. Aby to celé nejen fungovalo, ale také vypadalo použitelně, upravuje aplikace zobrazení v závislosti na rozměru panelu ovládaného zařízení.
Přístup k více kontrolérům z jediného zařízení počítá se správou a diagnostikou výrobních linek.
K používaným tabletům a telefonům nejsou uvedena žádná omezení, čemuž napovídá škála operačních systémů Android 4.0 a vyšší, API 14 a vyšší  nebo iOS 7 a vyšší. 
Remote operator je dostupný zatím k vybraným kontrolérům: V350, V430, V700, V570, V1040, V1210, SM35, SM43, SM70.
 
 
Hodnocení článku: