Jste zde

Novinky - OPLC Unitronics Vision700 a možnost rozšíření o 3G a M-BUS komunikaci

Nové PLC+HMI Vision700 a možnost rozšíření o 3G a M-Bus komunikaci pomocí 3G modemu a převodníku M-Bus/Modbus, uvedla v ČR na trh společnost Schmachtl CZ.

Nové PLC + HMI Unitronics Vision700

Nové OPLC Unitronics Vision700, které je součástí rozsáhlé pokročilé série Vision, bylo vyvinuto na základě požadavku trhu, tj. trendu širších a lépe čitelných displejů. Doposud totiž řada Vision zahrnovala převážně pouze varianty s displeji do velikosti 5,7", což pro realizaci složitějšího dotykového ovládání nebo zobrazení informací není vždy dostačující. Z dlouhodobé praxe využívání dotykových displejů za posledních 5 let vyplývá, že operátoři strojů a linek ve firmách v drtivé většině ovládají dotykové plochy jen prsty (mezi dalších prostředků typu stylus) a malé plochy s malými dotykovými tlačítky jsou pro některé pracovníky s většími prsty velmi náročné na jejich snadný stisk. Přitom právě snadnost a pohodlnost ovládání i čtení informací na displeji velkou měrou přispívá ke spokojenosti uživatele.

Nové OPLC Unitronics Vision700 pak na tento trend reaguje tím, že mimo všech vlastností doposud nabízených PLC + HMI Unitronics série Vision, navíc obsahuje nový 7 palcový dotykový displej a navíc již v základu vestavěný Ethernetový port, který se v současnosti již také stal základem moderních strojů. Velikost displeje 7“  s rozlišením 800x480 bodů umožňuje výrobcům strojů zdůraznit na svých strojích moderní pojetí designu za příznivou cenu. S tím koresponduje i zvětšená paměť 60 MB pro potřeby uložení až 500 obrázků a fotek ve větším rozlišení. Navíc také nechybí vestavěný slot pro paměťové karty microSD umožňující logování a zálohování dat. Vyjmutím karty pak lze snadno data přenést i do PC. I u verze Vision700 pak zůstává dlouhodobě vyzkoušený a praxí ověřený systém různých připojovacích vstupů a výstupů, které jsou snadno nacvaknuty pomocí Snap-in modulů přímo na jednotku a dále lokálně rozšiřitelné na DIN lištu pomocí známých IO modulů

Z hlediska komunikačních možností OPLC Vision 700™ jsou k dispozici jeden izolovaný RS232/485 port, jeden mini USB programovací port a již zmíněný jeden Ethernetový port, přičemž volitelně může být přidán jeden sériový nebo CAN bus port. V blízké budoucnosti pak již přibude i stále více vyzadovany Profibus port.

Nové OPLC Vision700 je plně podporován verzí programovacího PC softwaru CAN bus port VisiLogic 9.8.0 a vyšší a například v konkrétním provedení V700-T20BJ je společností Schmachtl CZ s.r.o. aktuálně nabízen za 17 870 Kč bez DPH.

Možnost rozšíření PLC Unitronics o 3G bezdrátovou komunikaci

Pro potřeby vytvoření bezdrátové mobilní komunikace prostřednictvím 3G mobilní telefonické sítě je nově nabízen k tomu určený 3G modem Cinterion EHS6T GSM. Tento modem umožňuje jednotkám PLC+HMI podporu SMS komunikace přes mobilní síť. Sestava (kit) GSM-KIT-17J-3G obsahuje modem Cinterion EHS6T GSM a patřičné příslušenství pro připojení. Modem může komunikovat pomocí GSM, GPRS + TCP/IP na frekvencích 850/900/1800/1900 MHz. Modem je podporován všemi PLC Unitronics vč. série UniStream, Vision, Samba, M91 a Jazz. Cena celého kitu  u společnosti Schmachtl CZ s.r.o. je aktuálně 7 738,- Kč bez DPH.

M-BUS komunikace nejen pro PLC Unitronics

Pro potřeby připojení zařízení s M-BUS komunikačním rozhraním k PLC Unitronics, či případně i jiným PLC, slouží  M-Bus / Modbus Gateway "Quickserver"

TM-Bus (Meter-Bus) je relativně nový evropský standard pro vzdálené čtení měřičů tepla a je využíván také pro čtení jiných typů měřičů či senzorů a aktuátorů. Uvedený převodník bude užitečný těm, kteří implementují Unitronics PLC do strojů nebo celků v oboru průmyslové energetiky. Převodník je dostupný u společnosti Schmachtl CZ s.r.o. na poptání stejně tak jeho cena a další technické informace a příklady použití převodníku M-Bus / Modbus. Příklady použití budou také dostupné v příštích verzích sw prostředí UniLogic™ a Visilogic™.

Odkazy:

Hodnocení článku: