Jste zde

Novinky v oblasti RFID snímacích hlav a napojení na PLC

V nabídce společnosti Balluff jsou zajímavé novinky v oblasti RFID snímacích hlav. Zatímco novou kombinovanou hlavou BIS VU-320 je nyní řada výrobků BIS V rozšířena o funkci UHF snímání s dosahem až 1 m, HF snímací hlava RFID BIS M-4008 typu „vše v jednom“ poskytuje přímé Profinet komunikační rozhraní pro přímé napojení na PLC Siemens S7.

Snímací hlava RFID BIS M-4008 pro Profinet

HF snímací hlavy BIS M-4008 pro frekvence 13,56 MHz se používají k bezdotykové identifikaci paměťových médií na obrobcích a držácích obrobků ve výrobním procesu. Připojení těchto snímacích hlav RFID typu „vše v jednom“ na řídicí úroveň probíhá přímo přes rozhraní Profinet. Dodatečná vyhodnocovací jednotka není nutná. Díky integrovanému dvouportovému ethernetovému přepínači lze v lineární i kruhové topologii využívat jak RT (Real Time – reálný čas), tak také IRT (Isochronous Real Time –- izochronní reálný čas). Je také možné snadné rozšíření systému, neboť nejsou potřebné přídavné externí přepínače. Pro parametrizaci snímacích hlav na straně nadřazené jednotky jsou dostupná kmenová data zařízení jako soubor GSDML a k jednoduchému programování v Siemens PLC S7 slouží prefabrikované funkční moduly. K jednoduché koncepci připojení patří, že jak pro napájení, tak také pro Profinet se používají cenově výhodné čtyřpólové kabely standardu M12.

Zařízení BIS M-4008 podporují paměťová média podle standardu RFID ISO 15693. Tyto snímací hlavy jsou také správnou volbou tam, kde je v co nejkratším čase nutno přenášet mnoho dat: v kombinaci s vysokorychlostními maticemi / maticemi s pamětí velké kapacity Balluff totiž snímací hlavy BIS M-4008 snímají a zapisují až 10 000 bytů za sekundu. Paměťová média přímo u obrobku zvyšují flexibilitu výroby. Všechny parametry a výrobní kroky jsou přímo uložitelné a odlehčují centrální řídicí systém. Paměťová média jsou dostupná s nejrůznějšími kapacitami paměti, maximálně do 128 KB.

Robustní, kompaktní pouzdro s krytím IP 67 se dokonale hodí pro montáž v náročném průmyslovém prostředí. Lze je montovat na kov bez volných zón, jelikož je tvořeno zinkovým odlitkem litým pod tlakem. Dodávaný zemnicí pásek zajišťuje dokonalou elektromagnetickou kompatibilitu. Ze všech stran viditelné LED kontrolky pro diagnostiku přímo na zařízení

Základní parametry průmyslových kompaktních RFID snímacích hlav Balluff BIS M-4008.

Kombinovaná hlava krátkého dosahu UHF BIS VU-320

S novou kombinovanou hlavou BIS VU-320 je nyní řada výrobků BIS V rozšířena o funkci UHF. Kompaktní kombinovaná hlava UHF poskytuje ze všech stran zvláště dobře viditelné LED kontrolky funkce a stavu. S typickým snímacím dosahem 1 m se systém UHF výborně hodí ke sledování výrobních procesů, pro řízení toku materiálu a pro montážní zařízení. Díky své multitagové schopnosti snímání 50 současně snímatelných paměťových médií je ideální také pro řešení dohledatelnosti.

Význačnou vlastností je integrovaná funkce Power-Scan. Poskytuje automatické přizpůsobení paměťovým médiím UHF, která mají být snímána. A zaručuje v každé aplikaci optimální konfiguraci bez náročného manuálního nastavování parametrů. Přímo na zařízení je toto možné provést dokonce stisknutím tlačítka: jako jediné zařízení své třídy na světě tak BIS VU-320 disponuje funkcí automatického nastavení. Kombinovaná hlava se automaticky nastaví na podmínky prostředí. A uvedení do provozu proběhne v nejkratším čase.

Jednoduché použití kombinované hlavy krátkého dosahu je optimálně podporováno jejím robustním provedením. Zůstává spolehlivá i v náročném prostředí. Pro montáž do zařízení lze sáhnout po standardním příslušenství. Zvláště výhodné je použití standardních připojovacích kabelů pro vyhodnocovací jednotku BIS V. Toto umožňuje délka kabelu ke kombinované hlavě až 50  m.

Základní parametry průmyslových kompaktních RFID snímacích hlav Balluff BIS VU-320.

Odkazy:

Hodnocení článku: