Jste zde

Snímání úrovně hladiny pro potravinářský průmysl

Pro snímání stavu hladiny v oblasti potravinářství a dalších na hygienu a čistění náročných provozech jsou v nabídce výrobců hladinových snímačů obvykle nabízeny speciální provedení. V případě nabídky výrobce snímačů Balluff je to řada označená jako Balluff Micropulse SF (BTL-SF).

Pro potřeby snímání stavu hladiny v oblasti potravinářství a dalších na hygienu a čistění náročných provozech je nutné použít k těmto účelům speciálně vyrobené a certifikované snímače, které náročný provoz i následné náročné prostředky čištění dlouhodobě vydrží bez snížení spolehlivosti a přesnosti měření. V tomto směru jsou tyčové snímače měření výšky hladiny Balluff Micropulse SF společnosti Balluff je synonymem pro dlouhodobě přesné měření v aplikacích, v nichž je požadována maximální hygiena.

Provedení snímačů Balluff Micropulse SF (BTL-SF) ze 100% ušlechtilé oceli se zaoblenými hranami splňují nejvyšší mezinárodní hygienické standardy a vyhovují tak všem kritériím pro splnění přísných podmínek potravinářského průmyslu. zajišťuje nejvyšší hygienické standardy a dlouhou životnost. Vše je garantováno mezinárodními certifikáty. Standardní rozhraní zajišťují flexibilní montáž a ve vestavěném stavu se snadno čistí (CIP – Clean in Place). Maximální provozní procesní teplota, tedy maximální teplota měřené kapaliny, může být až do 130 °C, což současně při čištění umožňuje sterilizaci stroje bez nutnosti demontáže snímače (SIP – Sterilistation in Place).

Možnosti provedení tyčových snímačů Balluff Micropulse SF.

Měřící rozsahy jsou k dispozici v hodnotách 300, 500 a 660 mm a maximální měřitelný pohyb hladiny (nárůst a úbytek) je 10 m/s. Analogový proudový výstupní signál 4-20 mA umožňuje nejen určovat aktuální úroveň hladiny, ale také vyhodnocovat  rychlost pohybu a z průběhu signálu i růst či pokles hladiny.

Dlouhodobě přesné měření v μm rozsahu přináší vysokou kvalitu stáčení, přičemž měření je neutrální vůči všem kapalným médiím, kompenzuje pěnu, a udává tak spolehlivé hodnoty o skutečné poloze hladiny. Snímače jsou seřízeny již z výroby a tedy instalaci je možné provést bez nutnosti následného seřizování. 

Základní parametry snímačů Balluff řady Micropulse SF:

 •  Provedení: měřící tyč, která je v přímém kontaktu s médiem.
 • Jmenovitá délka: 25 až 2500 mm (dle provedení).
 • Přesnost měření: ± 100 µm.
 • Maximální měřitelná rychlost: 10 m/s.
 • Komunikační / připojovací rozhraní: analogový proudový výstup 4-20 mA.
 • Provozní napětí / spotřeba: 20 až 28 VDC / 150 mA.
 • Procesní teplota: -20 až 130 °C.
 • Okolní provozní teplota: -40 až 85 °C.
 • Materiál pouzdra a příruby: nerezová ocel 1.4404.
 • Mechanické upevnění: 1 ½“ Tri Clamp.
 • Stupeň krytí: IP67.

Rozměry tyčového snímače Balluff Micropulse SF.

Odkazy:

Hodnocení článku: