Jste zde

Dezinfekční robot na bázi technologie MiR

Robot Čistič Viktor umožňuje automatizovanou dezinfekci s pomocí UV-C lampy pro použití zejména ve zdravotnictví, potravinářství a průmyslových provozech.

Autonomním robotům se v minulých letech dařilo zejména v průmyslové logistice. Rozhodujícími parametry byla většinou užitečná nosnost a provedení plošiny pro paletu či různé typy boxů. Nyní se autonomní roboti ve velkém stěhují i do jiných prostor. Pár dní potom, co jsme na toto téma vydali článek, představil Amtech nový Čistič Viktor, automatický dezinfekční robot pro dezinfekci vzduchu a povrchů a likvidaci virů, bakterií, plísní a dalších patogenů včetně koronaviru COVID-19. Řešení je postaveno na bázi autonomního mobilního robota MiR100 od společnosti Mobile Industrial Robots (MiR), kterou AMTECH zastupuje v České republice a na Slovensku.

Kombinace vlastností autonomního robota a germicidní UV-C lampy je ideálním řešením pro automatickou dezinfekci, sterilizaci prostor a likvidaci kapénkových infekcí ve zdravotnických zařízeních, potravinářství a výrobním průmyslu. Uživatelé mohou jednoduše naskenovat trasu a naplánovat ji a robot sám pak provádí dezinfekci určených prostor. Robot MiR100 pracuje plně v autonomním kolaborativním režimu. UV-C světlo disponuje pohybovými senzory pro maximální bezpečnost uživatele a disponuje funkcí automatického vypnutí při vstupu člověka do nebezpečné zóny 6 m od zdroje světla.

UV-C modul je další z nadstaveb, kterou společnost AMTECH dodává společně s kompletní sadou mobilních robotů MiR, včetně modelů MiR100, MiR 200, MiR250, MiR500 a MiR1000. V České republice a na Slovensku má již celou řadu instalací robotů MiR zejména v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu. Do slovenského výrobního závodu Visteon například dodala a úspěšně zprovoznila tři roboty MiR200 včetně nadstavbových modulů.

www.amtech.cz

Hodnocení článku: