Jste zde

Chlazení Edge aplikací přímo v racku

Flexibilní a precizní chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW zajistí bezpečný a plynulý chod Edge aplikací i v extrémních podmínkách. Její výkon zajistí precizní chlazení v rozptylu ± 1 °C uvnitř IT stojanu a nastavitelná modulace kapacity mezi 30 – 100 %.

Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení plném zaměstnanců a zákazníků nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. To představuje výzvu, protože výkon a spolehlivost těchto mikro datových center musí splňovat požadavky stále více digitalizovaného prostředí.

Při plánování infrastruktury data center, musí nevyhnutelně přijít na řadu otázka efektivního chlazení IT zařízení. Chladicí jednotka by měla splňovat specifické potřeby Edge aplikací datových center tak, aby se chlazení nestalo v při provozu data centra nepříjemným problémem. Flexibilní a precizní chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW zajistí bezpečný a plynulý chod Edge aplikací i v extrémních podmínkách.

Uniflair Rack Mounted 3,5kW je tichá inteligentní klimatizace pro IT zařízení se zátěží až do výkonu 3,5 kW. Její výkon zajistí precizní chlazení v rozptylu ± 1 °C uvnitř stojanu a nastavitelnou modulaci kapacity mezi 30 – 100 %. Chladicí systém automaticky upravuje výkon podle aktuální zátěže IT zařízení, což zvyšuje energetickou účinnost. Jednotka je navržena pro snadnou instalaci do prakticky jakéhokoliv IT stojanu a je vhodná jak do nových mikro datových center, tak pro dovybavení stávajících. Uživateli zajišťuje maximální dostupný U prostor s možností připojení k sériovému systému Modbus. Jedna jednotka 5U poskytuje dostatečnou chladicí kapacitu pro většinu samostatných racků, což snižuje náklady a složitost předimenzovaného chlazení v celé místnosti. Uniflair RM 3,5kW je připravena splnit misi i v extrémních podmínkách. Klimatizace je navržena pro provoz 24/7 a její kritické komponenty mohou být udržovány mimo IT prostor při teplotách až do -40°C.

Svými parametry je Uniflair RM 3,5kW ideální do malých serveroven, ale i kanceláří a místností, kde není prostor pro oddělenou IT místnost. Jde o mimořádně tichou a kompaktní klimatizaci, která dokáže zajistit stabilní chlazení IT technologií přímo ve stojanu, a je tak účinnější než nástěnná klimatizace. Chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW je kompatibilní se všemi běžnými IT zařízeními a je připravena stát se součástí EcoStruxure.

Hlavní výhody

  • Rychlá a jednoduchá instalace do spodní části IT stojanu. Ideální pro stávající i nové IT stojany.
  • Inovativní design umožňuje rychlou a snadnou instalaci téměř kýmkoli.
  • Modulární design umožňuje přidávat chladící výkon dle situace.
  • Redundantní komponenty, které udržují dostupnost a spolehlivost systému.
  • Monitoruje a aktivně upravuje chladicí kapacitu, aby zajistila správnou teplotu serveru.
  • Prostřednictvím mikroprocesorového ovladače je zajištěn monitoring jednotky.
  • Umožňuje údržbu / výměnu kritických součástí, i když je systém v provozu přístupnými panely..
  • Jedna jednotka poskytuje přesnou regulaci teploty pro chlazení celého IT stojanu bez potřeby dalších chladicích systémů.
  • Ventilátory s proměnlivou rychlostí snižují spotřebu energie během období mimo špičku.

 

Více informací naleznete na stránkách výrobce Schneider Electric: Uniflair Rack Mounted 3,5kW.

 

Hodnocení článku: