Jste zde

AMR Locus v různých provedeních

AMR roboty vyrábí stále více firem a pestrost nabídky se stále více rozšiřuje. Zajímavý sortiment od malých AMR až po AMR pro velká tunová zatížení nabízí například společnost Locus.

LocusBots & software

LocusBots jsou zajímavá řada AMR robotů, které umí bezpečně spolupracovat se spolupracovníky a tak mohou pomáhat rychle najít a přepravit například expedované položky ve skladu pro lepší propustnost. Pracovníci tak mohou trávit více času plněním úkolů a méně času procházením skladu, a protože LocusBots přepravují položky, pracovníci nemusí tlačit vozíky nebo nosit koše. Prostřednictvím inovativního vestavěného napájeného portu pro příslušenství lze AMR LocusBots také rozšiřovat o nové provozní funkce. Snadno lze tak na roboty přidat tiskárny štítků, RFID skenery nebo různé senzory prostředí pro detekci okolí.

Locus však nejsou jen samotní roboti, ale i celý soubor dalších řídicích prostředků, které jsou potřeba pro automatizování provozů AMR dle nadřazených systémů řízení skladu nebo výroby. Komplexní softwarový systém LocusEmpower, jehož jádro tvoří centrální řídicí jednotka LocusServer, lze pomocí definovaného API rozhraní propojit s různými WMS systémy, včetně všech předních světových WMS a systémů pro správu skladů. Locus systém tak může přijímat objednávky a optimalizovat je pro lepší efektivitu vychystávání. Manažerský tým tak získává v reálném čase přehledná data o provozním výkonu, jako jsou UPH, LPH, produktivita a stav robota, produktivita pracovníků apod.

Pomocí aplikace Locus Management Portal pak mohou provozní pracovníci i management řídit každodenní operace v reálném čase prostřednictvím datových reportů a vizualizace, které v reálném čase ukazují detaily operací a procesů. Panely pro správu a řízení Locusu tak poskytují úplný 360° pohled na každý aspekt operací. Z interaktivních sestav a map lze sledovat hodinové, denní a měsíční metriky výkonu, výkon jednotlivých pracovníků, tok zásob, optimalizaci slotů, pracovní postupy a další.

LocusServer & Locus Management Portal například umožňuje:

 • Denní pohled na objem, včetně údajů o hodinovém odběru.
 • Zobrazení denních a měsíčních objemových dat.
 • Denní výkon označující související denní údaje o výkonu.
 • Aktuální umístění a stav každého robota na mapě i jeho aktuální i minulé trasy pohybu a vytížení jednotlivých míst.
 • KPI indikátory vytížení robotů i jejich spolupracovníků.
 • Informace o nabíjení i úrovně nabití robota.

Když je potřeba rozšířit flotilu, tak nové LocusBoty se automaticky propojí přímo s LocusServerem a okamžitě sdílejí kompletní stav skladových zásob i umístění položek. Prostřednictvím LocusServeru se totiž LocusBots koordinují z pohledu efektivní cesty a identifikují blokády a další dopravní problémy ve skladu.

LocusBot - Locus Origin

Locus Origin je inteligentní autonomní mobilní robot (AMR), který je navržen speciálně pro kolaborativní velkoobjemové plnění objednávek. Díky exkluzivnímu přístupu s více roboty zvyšuje Locus Origin více než 2x produktivitu plnění tím, že eliminuje neproduktivní dobu chůze a zajišťuje přesnost objednávek.

Locus Origin lze snadno nakonfigurovat tak, aby používal i víceúrovňové regály a širokou škálu kontejnerů od taškových polí, velkoobjemových zásobníků a přepravních krabic, které se snadno přizpůsobí pracovnímu postupu a typům produktů. Podporuje i dynamické prokládání úkolů, což umožňuje dokončit úkoly vychystávání a ukládání / doplňování současně se stejnou pracovní silou. Díky začlenění technologie LiDARu a kamerového vidění ve spojení s navigačním softwarem tak Locus Origin snadno spolupracuje s pracovníky ve stávajícím prostředí i nových provozech na zelené louce.

Intuitivní integrované uživatelské rozhraní urychluje trénink často na několik desítek minut. Vícejazyčný displej navíc zvyšuje přesnost a pohodlí pracovníků. Jeho volitelná funkce gamifikace může pracovníkům pomoci zůstat na vrcholu svých každodenních cílů a výkonnostních pobídek.

Specifikace a základní vlastnosti:

 • Rozměry: 22 palců průměr x 57,8 palců výška.
 • Kapacita užitečného zatížení: CE certifikováno do 36 kg / 80 liber.
 • Bezpečnost: 8 kamerových senzorů.
 • Provozní doba: 14 hodin na jedno nabití.
 • Doba nabíjení: 50 minut do plného nabití.
 • Intuitivní uživatelské rozhraní založené na tabletu.
 • Integrovaný skener.
 • Integrovaný port pro příslušenství a periferie.
 • Flexibilní konfigurovatelnost.
 • Patentované pole tašek pro rychlejší plnění.


LocusBot - Locus Vector

Locus Vector je flexibilní autonomní mobilní robot (AMR) speciálně navržený pro vysoce produktivní manipulaci s materiálem a logistické aplikace. Locus Vector je postavený s průmyslově odolným šasi, se všesměrovou mobilitou a kompaktním designem a může být nasazen v široké škále prostředí, kde se vypořádá s různými úkoly manipulace s materiálem. Vyznačuje se proto i vysokou nosností až 272 kg.

Locus Vector tak může snadno přesunout cokoli v provozu. Flexibilní design umožňuje více případů použití od přesouvání polic/regálů, diskrétního vychystávání až po manipulaci s materiálem z bodu do bodu. Díky své konfiguraci s válečkovou hlavou se Locus Vector snadno připojí k dopravníkům, třídění a dalším mechanizovaným automatizačním pracovním postupům. Všesměrová mobilita umožňuje manévrovat prakticky v jakékoli orientaci, aby vyhovovala i specifickým potřebám stísněných prostor. Navigační technologie obsahující duální bezpečnostní LiDAR senzory s dosahem až 90 metrů a 3stupňový bezpečnostní systém umožňují bezpečně a efektivně spolupracovat těsně vedle pracovníků. S autonomním nabíjecím systémem dokáže Locus Vector udržet věci v pohybu po celý pracovní den s minimálními prostoji.

Specifikace a základní vlastnosti:

 • Rozměry: 76,2 x 56,5 x 50,8 cm / 30 x 22,25 x 20 palců.
 • Kapacita užitečného zatížení: až 272 kg / 600 lb.
 • Bezpečnost: duální LiDAR s 2D hodnocením bezpečnosti.
 • Provozní doba: 8-10 hodin na jedno nabití.
 • Doba nabíjení: ~60 minut do plného nabití.
 • Kolečka Mecanum umožňují pohyb v libovolném směru a libovolné orientaci.
 • Konfigurace zvedací plošiny a konektoru vozíku pro vyzvednutí a pohyb pouzder nebo vozíků.
 • Autonomní nabíjení, příležitostné nabíjení a výkon užitečného zatížení na vyžádání.
 • Intuitivní a výkonné mapování zařízení a nastavení mise.

LocusBot - Locus Max

Locus Max je těžký autonomní mobilní robot (AMR) speciálně navržený pro bezpečnou autonomní přepravu velkých a těžkých nákladů ve výrobě. Díky průmyslovému pevnému šasi má nosnost 1361 kg (3 000 lb) a všesměrová mobilita umožňuje hladký a svižný pohyb i těžkých materiálů. Je vhodný pro téměř všechny typy případů použití, včetně vychystávání kufrů a přemísťování palet a snadno spolupracuje s pracovníky. Výkonné baterie Locusu Max jej udrží v pohybu a v plnění úkolů po celý pracovní den. Automatický autonomní nabíjecí systém navíc umožňuje zajištění flexibilního donabíjení během pauz a tak se průběžně udržuje co nejvíce nabitý pro maximální provozní efektivitu.

Locus Max je vybaven snadno použitelným rozhraním, které usnadňuje nastavení a autonomní provoz – často za méně než 15 minut. Díky duálním bezpečnostním LiDAR senzorům, 3stupňovému bezpečnostnímu systému a vynikající autonomní navigaci pracuje Locus Max bezpečně a efektivně po boku pracovníků i v dynamických a náročných prostředích.

Specifikace a základní vlastnosti:

 • Rozměry: 166,6 x 118,4 x 41,9 cm / 65,6 x 46,6 x 16,5 palců.
 • Kapacita užitečného zatížení: až 1361 kg / 3 000 lb.
 • Bezpečnost: duální LiDAR s 2D hodnocením bezpečnosti.
 • Provozní doba: 8-10 hodin na jedno nabití.
 • Doba nabíjení: ~90 minut do plného nabití.
 • Autonomní nabíjení pro příležitostné nabíjení.
 • Kolečka umožňují pohyb v libovolném směru a libovolné orientaci.
 • Intuitivní a snadné mapování zařízení a nastavení mise.


Závěr

AMR Locus jsou zejména zajímavé použitím koleček Mecanum, díky nimž se mohou velmi snadno pohybovat i do boku a tak mohou být velmi rychlé v orientaci a pohybu. Mohou se tak pohybovat i ve stísněných prostorách, což umožňuje například realizovat sklady s větší hustotou, tedy více předmětů na menším prostoru. Samozřejmostí dnes již musí být i k AMR robotům přidružený kompletní řídicí systém tvoření hardwarovým serverem i potřebným softwarem, který jednak realizuje ovládání pohybu robotů, ale i vytváří komunikační a ovládací uživatelské rozhraní.

Odkazy:

Hodnocení článku: