Jste zde

Wittra: IoT senzory nejen pro severské podmínky

Švédský výrobce Wittra má kompletní sadu IoT zařízení pro monitoring prostředí a lokalizační služby od tagů, přes routery a brány až po konektivitu pro cloudové služby.

Wittra je poměrně mladá švédská firma, která vznikla na pomezí výzkumu, vývoje a aplikací v roce 2013. Její technologie je podložena více než padesátkou patentů a tomu odpovídá i aplikační portforlio. Vedle standardních senzorů prostředí nebo lokalizace má zpracované i prostředí pro geofencing a vedle průmyslu se prosazuje i v oborech jako je sledování vozidel služeb, důlní průmysl nebo námořní navigace.

Dá se říci, že Wittra umí jednoduché a praktické sledování a monitorování aktiv mezi vnitřní a venkovní sférou bez ohledu na prostředí. Možnosti otevírá již sada IOT OUT OF THE BOX.

Cloudová brána Wittra s připojením na Wi-Fi nebo Ethernet zajišťuje cloudové  API. Brána obsahuje router 6LoWPAN, který oblsuhuje bezdrátovou síť. Senzory Wittra jsou kompaktní, robustní, certifikované a připravené k nasazení v terénu. Každé zařízení s certifikovaným IP67 obsahuje několik integrovaných senzorů a lokalizačních funkcí, které bezdrátově doručují data senzorů a další informace do cloudové služby.

Routery Wittra umožňují uživatelům rozšířit a rozšířit pokrytí jejich bezdrátové sítě senzorů. Síťové směrovače umožňují připojení více tagů senzorů k síti a šíření po větší ploše vytvořením mesh sítě. Síť se formuje sama, poskytuje odolnost proti chybám a redundantní datové cesty pro maximální spolehlivost přenosu.

Značku Wittra do svého portoflia aktuálně přidává Mouse Electronics.

https://www.wittra.se/ 

adrese https://www.mouser.com/manufacturer/wittra/ .

Hodnocení článku: