Jste zde

Umati - nový machine tool interface na bázi OPC UA

Umati, nová značka Svazu německých výrobců obráběcích strojů VDW, reprezentuje nový interface pro řízení obráběcích strojů. Protože se k němu přihlásila řada německých výrobců, je pravděpodobné, že se s ním brzy budeme potkávat i u nás.

Na veletrhu EMO Hannover 2019 to všechno bude k vidění v rámci ucelené prezentace. Na stánku umati v hale č. 9 na veletrhu EMO Hannover čeká na návštěvníky demonstrace práce značky umati ve velkém stylu. Naplánováno je minimálně 100 digitálně propojených strojů německých a mezinárodních výrobců, představení běžných aktivit a prezentace mezinárodně koordinovaného návrhu companion specification.

Rozhraním umati (universal machine tool interface) na bázi OPC UA chceVDW docílit toho, aby byla z výrobního zařízení data vedena otevřeným standardizovaným rozhraním vybaveným různými řídícími prvky podobně jako USB flash disk.

Technické základy globálního standardu propojení sítí

Základem vznikající specifikace je OPC UA (Open Platform Communications Unified Architecture) – standard datové výměny pro průmyslovou komunikaci výrobců na bázi platforem. Standard nabízí současně datový model a komunikační strukturu pro implementaci parametrů a sémantiky ve standardizované otevřené formě. Z toho důvodu se rychle prosazuje právě ve strojírenské výrobě, protože je vzhledem k využívání vývojových balíků ke konfiguraci a lokalizaci takzvaných OPC UA serverů implementace poměrně snadná.

       

Významnou úlohu zde hrají jednotně nadefinované parametry, které jsou popsané a zveřejněné v příslušné OPC UA Companion Specification. Nositelem standardu je OPC-Foundation podporující zveřejnění a šíření standardu OPC UA. OPC-Foundation, průmyslové konsorcium, je důležitým partnerem, který vytváří a udržuje standardy pro otevřenou konektivitu průmyslové automatizační techniky a systémů. VDW je členem OPC-Foundation od června 2018.

Základním tématem veletrhu EMO Hannover 2019 je rostoucí význam digitalizace.Výstavní oblast „IoT ve výrobě“ ukáže přehled hlavních aspektů digitalizace, jako jsou Industrial Security, Data Analytics, Industrial Cloud Services, Process Monitoring, Predictive Maintenance, Artificial Intelligence AI a Machine Learning jakož i Big Data-Management.

EMO Hannover 2019 – vedoucí světový veletrh obrábění kovů

Mezinárodní výrobci výrobních technologií představí od 16.do 21. září 2019 na veletrhu EMO Hannover chytré technologie. Pod heslem „Smart technologies driving tomorrow’s production“ ukáže vedoucí světový veletrh obrábění kovů celou paletu moderní techniky obrábění kovů, která je srdcem každé průmyslové výroby. Budou zde představeny nejnovější stroje a efektivní technická řešení, služby doprovázející produkt, udržitelnost ve výrobě a mnoho dalšího..EMO Hannover je nejvýznamnější světové mezinárodní setkání výrobní techniky. Veletrhu EMO Hannover 2017 se zúčastnilo téměř 2.230 vystavovatelů ze 44 zemí a okolo 130.000 odborných návštěvníků ze 160 zemí. EMO je registrovaná značka evropského svazu výrobců obráběcích strojů CECIMO.

https://vdw.de/en/technology-and-standardisation/umati-universal-machine-tool-interface/ 
https://www.emo-hannover.de/home

Hodnocení článku: