Jste zde

STE2 revize 2 – není to jen softwarový facelift

STE2 je jednoduché zařízení s podporou SNMP, určené pro sledování teploty a vlhkosti z externích senzorů s možností připojení k internetu prostřednictvím sítě Ethernet nebo WiFi. Revize 2 úspěšného zařízení dostává nové funkce.

První kusy monitorovací WiFi a ethernetové ústředny STE2 od HW group spatřily světlo světa před více než 4 lety. Prodaných 13 000 kusů dokazuje, že našla své místo na trhu a stoupající poptávka pak potřebu udržet ji moderní a technicky na výši. STE2 rev.2 nepřináší nic závratného, přesto obsahuje nově pár příjemných funkcí jako náplast na zpětnou nekompatibilitu firmware.

Mezi hlavní viditelné rozdíly STE2 rev.2 oproti první generaci patří přidaná podpora HTTPS, omlazení designu webu, změna způsobu definice cílů pro SMS a e-maily nebo možnost vzdáleného nastavení saferange senzorů z prostředí portálu SensDesk.com či HWportal.cz. na pozadí pak došlo k úplné změně platformy, díky čemuž je má STE2 rev.2 vylepšený příjem WiFi, celkově je rychlejší a připravena na stoupající bezpečnostní nároky.

Základní vlastnosti STE2 rev.2

  • Monitoring přes Ethernet a Wifi
  • Podpora až 4 1-Wire senzorů z produkce HW group s.r.o.
  • 2x digitální vstup pro detektory s bezpotenciálovým výstupem
  • Odesílání alarmových e-mailů a SMS včetně možnosti prozvonění (vyžaduje externí gateway)
  • Přehledné WWW rozhraní (HTTP i HTTPs) s možností nastavení bezpečných zón (saferange) pro senzory
  • Podpora SNMP v1 pro potřeby připojení do NMS systémů
  • Možnost připojení do centralizovaného portálu SensDesk nebo HW portal
  • Napájení 5V nebo PoE
  • Moderní design

STE2 je jednoduché zařízení s podporou SNMP, určené pro sledování teploty a vlhkosti z externích senzorů s možností připojení k internetu prostřednictvím sítě Ethernet nebo WiFi. Při překročení povoleného rozsahu hodnot, případně sepnutí vstupu vás okamžitě upozorní alarmovou zprávou, kterou odešle e-mailem, přes online portál SensDesk nebo HW portal, případně pomocí SMS přes samostatnou GSM bránu HWg-SMS-GW3.

Rychlý přehled novinek

Moderní design

S STE2 rev.2 přišlo omlazení webového rozhraní, které působí modernějším a svěžím dojmem. Zjemnilo se písmo, přidaly stíny a došlo k doplnění, zmodernizovala tlačítka.

 

Podpora HTTPS

Se stoupajícími nároky na bezpečnost se zabezpečený protokol HTTPS stal standardem i v embedded (IoT) aplikacích. Nově jít tedy kromě vlajkové lodi HW group, jednotek Poseidon2, disponuje i low-endové zařízení STE2 rev.2

Na webu přibyla záložka Security kde máte možnost si nahrát vlastní certifikát pro HTTPs, nebo si lze nechat vygenerovat self-signed certifikát přímo zařízením. Certifikát se nahrává jako samostatný veřejný klíč a samostatně jako privátní klíč. Možnost nahrát zprostředkující certifikát certifikační autority rovněž nechybí. Port na kterém pak zařízení naslouchá lze nastavit stejně jako pro HTTP na stránce General Setup.

Alarmové cíle

Zatímco v STE2 či ostatních zařízeních HW group s.r.o. lze pro každý senzor nebo binární vstup odesílání alarmových zpráv pouze zapnout či vypnout, v STE2 rev.2 je přidána možnost samostatně definovat kam, či chcete-li komu se bude zpráva odesílat.

Cíle se nově definují na stránce Alarms, nikoliv na stránkách pro odesílání SMS či e-mailů a takto vytvoření cíle se následně přiřazují senzorům a vstupům. Nezaškrtáváte tedy u senzorů a vstupů zda se má posílat SMS a e-mail, ale zda a případně na kterou sadu cílů se budou alarmy posílat.

STE2 rev.2 umožňuje založení 2 cílů po 2cílových telefonních číslech a 2 cílových e-mailových adres. Taždý cíl si lze navíc pro přehlednost pojmenovat.

Synchronizace Safe range mezi zařízením a portálem

Máte špatně nastavený saferange nebo hysterezi? Chodí Vám omylem moc SMS či e-mailů? Žádný problém, protože STE2 rev.2 přináší ještě jednu novinku, a to je synchronizace Safe range mezi zařízením a portálem. Je-li vaše zařízení připojené do SensDesku nebo HW portálu, můžete hodnoty Safe range měnit na obou místech a s každým dalším Pushem se na druhé straně přenastaví jak hodnoty Mix a Max, tak rovněž hysteresis a v nejbližší době přibude i Delay a rovněž delta AutoPush.

STE2 rev.2 je z chytrých ethernetových zařízení HW group prvním, které touto funkcí disponuje (zařízení z rodiny SD nemají možnost nastavení v zařízení), ale zákazníci zvyklí na rozdílné safe range v zařízení a v portále se nemusí bát, že by přišli o možnost více Alarmových rozsahů. Zhruba od března bude SensDesk i HW portál nabízet alternativní rozsahy povolených hodnot v podobě tzv. Notice range.

https://obchod.hw.cz/eshop/senzor-teploty-a-vlhkosti-ste2-wifi-a-ethernetovy-teplomer-s-di-vstupy/ 
https://www.hw-group.com/cs/zarizeni/ste2 
http://hwportal.cz/ 

Hodnocení článku: