Jste zde

Standard KNX

KNX-RF - bezdrátové řešení automatizace budov

Komunikační protokol KNX je určen pro automatizaci v rodinných domech i komerčních budovách.  Na trhu „inteligentních“ budov je velká konkurence a tak i KNX musí být konkurence schopná. Proto je důležité nabídnout možnost bezdrátové komunikace.  Budoucnost bezdrátové technologie v této oblasti záleží na spolehlivosti přenosu dat.  Většinou bývá bezdrátová komunikace doplňkem ke stávající instalaci a dodává jí patřičný komfort. Změní tento stav KNX RF?

Topologie KNX

Každá sběrnice musí mít jasně daná pravidla, aby mohla dosáhnout určitých vlastností. Mezi tyto základní pravidla patří topologie sběrnice. Pokud ji dodržíme, můžeme dosáhnout vysoké efektivity celého systému. Topologie sběrnice slouží také k lepší orientaci v instalaci.

Úvod do KNX

Lidem, kteří se zabývají inteligentní elektroinstalací není třeba sběrnici KNX představovat. Nicméně je spousta lidi, kteří by se rádi o KNX dozvěděli více, a proto vznikl tento úvodní článek. V dalších dílech se budu věnovat topologii, komunikaci a také konfiguračním software pro KNX zařízení - ETS software.