Jste zde

Spojovací svorky WAGO na 3 způsoby

Snadnější, rychlejší, bezpečnější. Tyto tři atributy charakterizují rodinu spojovacích svorek Wago 221. Zvedněte páčku, vložte vodič a zatlačte páčku zpět dolů - hotovo.

Série 221 představuje úsporu času pro instalace a výrobu zařízení, rychlou instalaci i u zařízení s vyšší úrovní spotřeby energie, bezpečné instalování dlouhých kabelových vedení s většími průřezy vodičů. Konektory řady 221 mají dva testovací otvory: jeden ve směru vstupu vodiče a jeden protilehlý. Tyto snadno přístupné testovací otvory poskytují mimořádně pohodlné testovací podmínky. 
Zářezy na hraně páčky zabraňují sklouznutí a usnadňují držení konektoru při vkládání vodiče. Průhledné pouzdro je ideální pro vizuální kontrolu připojení. K dispozici je také volitelný adaptér na DIN lištu pro pohodlnou instalaci v rozvodných skříních. Rozšíření rodiny o svorky pro vodiče až do průměru 6mm2 nabízí zcela nové možnosti: výkonná světelná a signalizační zařízení nebo i klimatizační systémy v komerčních budovách.

Tři jednoduché úkoly pro spojovací svorky Wago série 221:

1. úkol: Na DIN liště máme posledních 10mm místa a potřebujeme zapojit ještě jeden okruh (L, N, PE), ale s dvěma přípojnými místy.

Řešení 1: Tři řadové svorkovnice např. 2200-1301 (šedá), 2200-1304 (modrá), 2200-1307 (žlutozelená) každá po 3,5mm, t.j. dohromady 10,5mm plus ukončovací bočnice. To už je mnohem více než 10 mm. Toto řešení tedy není vhodné, pokud navíc potřebujeme vodiče s větším průřezem než 1,5mm2 už vůbec nepřipadá v úvahu.

Řešení 2: Zatočíme kombinačkami dráty dohromady a přelepíme izolační páskou (pro jistotu). Toto by bylo asi nejlevnější řešení, které ale nepřichází v úvahu, ani pro amatéry.

Řešení 3: Úlohu vyřeší tři instalační svorky s páčkami 221-412 a jeden držák na DIN lištu 221-500. Držák pojme 3ks 3-pólové svorky vedle sebe. Zvedněte páčku, vložte vodiče a zatlačte páčku zpět dolů - hotovo.

2. úkol: Ze stropu visí dva dráty, na které je třeba napojit svítidlo.

Řešení 1: Wago disponuje speciálními lustrovými svorkami pro všechny běžné situace, tedy ideální instalace - svítidlo s lanky s průřezem 0,5-2,5mm2, ze stropu plné vodiče o průřezu 1-2,5mm2 - můžeme použít svorku 224- 101 (pro rozšířený teplotní rozsah do 120 ° C je to 221-104). Ale, co když máme jiné vodiče?

Řešení 2: Zatočíme kombinačkami dráty dohromady a přelepíme izolační páskou (pro jistotu). Toto by bylo asi nejlevnější, ale doufejme, že to nikoho ani nenapadne.

Řešení 3: Potřebujeme 2 kusy svorek 221-412 a to je všechno. Nanejvýš, pokud chceme přidat eleganci, můžeme použít ještě držák 221-502, který můžeme pomocí šroubu přichytit ke skříni svítidla a máme jistotu, že se vodič nebo svorka nedostanou před žárovku a nebudou stínit. Zvedněte páčku, vložte vodiče a zatlačte páčku zpět dolů - hotovo.

3. úkol: Klasika na závěr - zapojit "bodovky" nebo pro milovníky hudby - stropní reproduktor.

Řešení 1: Staré dobré čokoládky. Nejprve uvolníme 4 šrouby, ale pozor ne příliš, aby nevypadly. Potom ty 4 šrouby utáhneme, ale pozor ne příliš, ale zase ani ne příliš slabě. Toto řešení jednoduše vypadává ze hry…

Řešení 2: Zatočíme kombinačkami dráty dohromady a přelepíme izolační páskou (pro jistotu). Toto by bylo asi nejlevnější, ale ne řešení.

Řešení 3: Ano, opět jsme u svorek 221-412. Co jiného? Neexistuje jednodušší řešení. Dokonce, pokud potřebujete zapojit vodiče o průřezu až 6mm2, můžete použít svorky 221-612. Zvedněte páčku, vložte vodiče a zatlačte páčku zpět dolů - hotovo.

Musíme ale přiznat, že svorky 221 mohou být i nebezpečné. Jsou zaznamenány případy, kdy elektrikář ve snaze dovolat se na záchrannou službu 112, vyťukal na telefonu číslo 221... :)

Základní verze spojovacích svorek série 221 naleznete skladem v našem sortimentu produktů, na objednávku vám můžeme zajistit i verze do výbušného prostředí.

Pokud potřebujete další informace nebo se zajímáte i o jiné produkty WAGO, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz

Vlastnosti / výhody:

  • Jmenovité napětí 450V
  • Jmenovitý proud 32 Amp pro velikost 4 mm²
  • Jmenovitý proud 41 Amp pro velikost 6 mm²
  • Průřezy pro velikost 4 mm²: jemná lanka od 0,14 do 4 mm², plné nebo splétané vodiče od 0,2 do 4 mm2
  • Průřezy pro velikost 6 mm²: všechny typy vodičů od 0,5 do 6 mm2
  • Verze pro 2, 3 a 5 vodičů
  • Maximální provozní teplota okolí (vzduchu) 85 ° C
  • Trvalá provozní teplota: max. 105 ° C
  • Lehčí, rychlejší a bezpečnější instalace

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.