Jste zde

Inovované PLC Millenium 3 a nová verze softwaru

Výrobce průmyslové automatizace, společnost Crouzet, letošní rok upravila provedení, označení i vývojový software kompaktních PLC Millenium 3. Pojď me se stručně podívat, co je zde nového.

Na stránkách severu automatizace.HW.cz již několikrát prezentovaná řada kompaktních PLC Millenium3 francouzské společnosti Crouzet prošla v letošním roce lehkým „faceliftem“, který se týká jak úpravy hardwaru a vývojového softwaru, tak i kompletní přejmenování označení jednotlivých typů (například v porovnání se stavem uvedeným v článku "PLC Crouzet Millenium 3 dospělo a umí toho více").

V tomto směru se původně označovaná PLC jako Cystom (typ vhodný pro více specializované aplikace) se změnila označením na Millenium 3 Smart (inteligentní), která se tímto stava i základním produktem rodiny malých programovatelných automatů. Původní PLC Millenium 3 Standard, nyní označované jako Essential (základní), jsou již dostupné jen ve stejnosměrné napájecí verzi 12 a 24 VDC. Obě řady Smart i Essential jsou pak nadále k dostání ve variantě rozšiřitelné i kompaktní, s diplejem nebo bez a s nezměněným počtem vstupů a vystupů podle použité verze, tak jako dříve u provedení Custom a Standard.

PLC Crouzet Millenium3Další novinky lze nalézt na poli hardwaru. Millenium 3 Smart je z důvodu lepší čitelnosti vybaveno modře podsvětleným displejem s bílym textem. Počet paměťovych slotů se zvýšil na 76 (o 12 více než dříve), což znamená možnost použit více specialních funkčních bloků v jednom programu (přičemž max. počet funkčních bloků v jednom programu je 700). Vyšší je i provozní teplota a to až 70°C. Řada Smart dále nabízí řadu unikatních funkcí, které umožňují například přímé měření teploty z NTC snímače (bez nutnosti externího převodníku na 0 – 10 Vss), sledovaní polohy Slunce (dle zeměpisné polohy a roční doby), ekvitermní řizení nebo použití posuvného registru a jiné.

Z pohledu PC vývojového softwaru, který dále zůstává zcela zdarma, je důležitý přechod na verzi označenou jako CLSM3 AC7 v2.5, která je již plně kompatibilní i se 64-bitovou verzí OS Windows 7. Vytvořeni projektu pro automatizační řizení ve verzi 2.5 je ještě snazší a rychlejší než dříve. Záložky s funkčními bloky jsou řazeny více logicky dle kategorie použití. Vlastní Makro je možné uložit přímo do nastrojové lišty pro pozdější využití v jiných programech a k dispozici je i šest prázdných záložek (volně přejmenovatelných), ve kterých si uživatel může uspořádat své nejpouživanějši funkční bloky.

Přehled hlavních novinek PLC Millenium3 a vývojového softwaru:

  • Kompatibilita se systémem Windows 7 (32 i 64 bitů)
  • Možnost uložit vlastní Makro v nástrojové liště
  • Možnost uspořádat nejpoužívanější funkce ve vlastních záložkách
  • Lepší čitelnost modře podsvětleného displeje s bílým textem
  • 76 paměťových slotů pro speciální funkce (+ 12 slotů oproti dřívější verzi)
  • Provozní teplota až 70°C
  • Možnost vytvoření sítě umožňující komunikaci až 6-ti jednotek Millenium 3

 

 

Nový vývojový software mimo jiné poskytuje větší databázi funkčních bloků, jejich lepší roztřídění a také lepší podporu vytváření vlastních funkčních bloků (funkce MACRO).

 

Vytvořil na základě informací výrobce: Antonín Vojáček

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: