Jste zde

Nový servopohon LIQI

Nová řada servopohonů Panasonic Electric Works Minas LIQI je koncipována s myšlenkou rychlé integrace a bez složitého nastavování se hodí pro okamžité použití ve spoustě aplikací.

 

Panasonic přichází se servomotory za rozumné peníze. Ve srovnání s krokovými, asynchronními nebo pneumatickými pohony, nabízí servomotory řady MINAS LIQI mnoho výhod v oblasti spolehlivosti, rychlosti a přesného polohování. Řídicí jednotka MBDJ je nabízena ve dvou rozměrových velikostech B a C.

 

Samotné motory Minas LIQI jsou kompaktní a vysoce dynamické servomotory, v rozsahu výstupního výkonu 50 W až 1 kW (jmenovitý výstupní moment: 0,16 Nm až 3,2 Nm) s brzdou nebo bez, čemuž odpovídá patřičná délka motoru od 70 do 150mm. 

 

Tuhost pohonu se velmi jednoduše nastavuje otočným přepínačem přímo na čelním panelu řídící jednotky. Až v případě náročnějších aplikací je možno sáhnou po zdarma dostupném programu PANATERM, který je stejný pro všechny servomotory od řady Minas 5 výše. Řídicí jednotka si vystačí s jednofázovým napájení 220VAC. 

 

Tlumící filtry řídicí jednotky snižují překmity při spouštění a zastavování pohonu. Podporovaný frekvenční rozsah 1Hz až 200Hz.

 

Notch je filtr, který v signálu potlačí jednu frekvenci. Používá se pro potlačení rušivých záznějů. Řídicí jednotka MBDJ má možnost plynulého nastavení tohoto filtru v rozmezí 50Hz - 5000Hz.

 

Základní vlastnosti servopohonu LIQI:

Inkrementální snímač 2500 pulzů na otáčku.

Odezva šířka pásma 1 kHz (rychlost odezvy).

PANATERM V5.0, software pro konfiguraci a simulaci pohybu přes USB port (zdarma).

Funkce automatického ladění v reálném čase během provozu.

Tlumení (1–200 Hz) a úzkopásmové filtry (50–5000 Hz).

Otočný přepínač pro manuální nastavení tuhosti.

     

Závěr:

Pohony Minas LIQI se vzhledem ke svým parametrům optimálně hodí do zpracovatelského průmyslu (potraviny, obaly, tisk, kovy, plasty atd.). Touto řadou je možno jednoduché polohovací aplikace realizovat velmi rychle, aniž by to bylo na úkor přesnosti a rychlosti.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno 

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Podpora, kontakt Panasonic Electric Works Czech s.r.o: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/support.htm

Servopohony LIQI: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/5257.htm?rdeLocaleAttr=cs

Software PANATERM: http://industrial.panasonic.com/ww/i_e/25000/fa-acs-lineup_e/fa-acs-lineup_e/a5.html  

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz.

Hodnocení článku: