Jste zde

MEMS akcelerometry všude kam se podíváš

Integrované MEMS akcelerometry a gyroskopy za posleních 10 let ovládly svět. Najdete je v navigačních systémech, různých stabilizačních systémech automobilů, v airbagech, zabezpečovacích systémech, v ovladačích herních konzolí, v simulátorech, v pračkách, kde hlídají a vibrace, stejně tak se využívají při přepravě křehkých věcí a v mnoho dalších aplikacích. O využitích v letadlech a lodích snad není nutné ani mluvit. Z MEMS akcelerometru lze však například udělat i elektronickou vodováhu. Odkazy na její konstrukci a pak na články u funkci MEMS akcelerometrů a gyroskopů najdete dále...

Konstrukci klasické vodováhy s bublinkou jistě zná každý. Nahradit ji obdobný elektronickým zařízením bylo dříve možné jedině s použitím gyroskopů. Tyto zařízení sice mohly dosahovat velmi vysoké přesnosti, ale jejich rozměry a pořizovací náklady byly extrémní. V posledních letech se velmi rozšiřují obvody vyráběné technologií MEMS. Ta umožňuje do jednoho pouzdra obvodu implementovat elektrické i mechanické systémy. Výsledkem jsou obvody schopné měřit různé mechanické působení. Jedním z mnoha typu obvodů je použít integrovaný MEMS akcelerometr. Celý článek popisující konstrukci pana Lukáše Famfulíka naleznete zde na HW serveru... .

Pokud vás zajímá více informací ohledně konstrukce a funkce MEMS akcelerometrů a gyroskopů, zkuste se podívat na následující články na serveru automatizace.hw.cz:

Hodnocení článku: