Jste zde

Mějte pod kontrolou náklady na elektřinu se smart měřičem Finder

V rámci optimalizace spotřeby elektrické energie je dobré vědět kde, kdy a kolik elektřiny spotřebujete. Inteligentní elektroměr Finder vám může pomoct dostat se k těmto údajům v přehledné formě.

Smart, resp. inteligentní elektroměry představují nejnovější generaci elektroměrů. Firma Finder vyvinula celou sérii s označením 7M.
Jde o elektroměry s LCD displejem, určené pro montáž na DIN lištu. Stejně jako u předchozí generace elektroměrů, i zde si můžete vybrat verzi s MID certifikátem, vhodnou pro fakturační účely, nebo verzi bez certifikátu. Samozřejmostí jsou také SO impulzy.
To, co je činí skutečně inteligentními, jsou různá komunikační rozhraní a protokoly, např. Modbus nebo M-bus. A hlavně zabudovaná NFC technologie, která umožňuje i bez síťového napětí odečítat údaje a naprogramovat elektroměr jednoduše pomocí chytrého telefonu.

Mobilní aplikace „FinderToolbox NFC”

Naprogramovat elektroměr pomocí chytrého telefonu zvládnete jednoduše s aplikací „FinderToolbox NFC”, která je k dispozici ke stažení z AppStore i Google Play.

Jednou z klíčových vlastností tohoto systému je, že i bez připojeného síťového napětí můžete odečítat stav elektroměru, jeho aktuální konfiguraci, také změnit parametry komunikačního protokolu a uložit novou konfiguraci.

A to vše jednoduchým umístěním chytrého telefonu do blízkosti elektroměru.

Popis značení

Již z názvu produktu můžete jednoduše určit, o jaký typ měřiče se jedná. Obecně však rozlišujeme dva základní typy inteligentních elektroměrů značky Finder:

Nejžádanější verze inteligentních elektroměrů jsou s protokolem Modbus.

Pokud vás zajímají i jiné typy a značky elektroměrů, nebo chcete poradit se sérií 7M od Finder v SOS electronic vám poradí, kontakt info@soselectronic.cz.

 Příklady použití / Aplikace:

  • panely do rozvaděčů,
  • řídící panely,
  • řídící jednotky spotřeby elektřiny,
  • průmyslové roboty,
  • osvětlení cest, silnic a tunelů,
  • výtahy.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.