Jste zde

Kompletní zapouzdření pro inteligentní domácnost či průmysl

Společnost Enika.cz představuje nabídku plastových krabiček s širokým využitím pro obory HVAC, automatizace nebo průmyslové elektroniky od známé italské značky Italtronic. Po mnoha letech výzkumu a vývoje přináší zákazníkům skutečné výhody ve výběru širokého sortimentu typů a jejich příslušenství pro DIN lištové i nástěnné krabičky.

Které z typů krabiček jsou vhodné pro nástěnné aplikace?

Pro domácnosti, kde je trendem interaktivní rozhraní v podobě displeje je řešením krabička iTouch, která nabízí prostor pro 4,3“ kapacitní nebo dotykový displej. Další možností je varianta EYEboxu s moderním pojetím designu a prostorem pro 2,8“ displej. Nadčasový design nabízí i starší verze nástěnných krabiček Thermo v provedení tvarů čtverce nebo obdélníku. Mechanické provedení postačí pro jednoduché aplikace termostatu, pro použití do interiérů nebo jako průmyslové, s umístěním např. do kotelen. Posledním typem je krabička Cbox, která je určená pro montáž do elektroinstalačních (KU) krabic, jako vysílač nebo přijímač různých signálů.

  • iTouch – moderní zapouzdření elektroniky s využitím 4,3“ displeje
  • Thermo – čtvercové nebo obdélníkové provedení zapouzdření, např. pro termostaty
  • Cbox – malá krabička pro umístění do elektroinstalačních (KU) krabic
  • EYEbox – univerzální, pro široké využití od senzorů (plynů, pohybu atd.), termostatu až po zapouzdření pro IoT

… a které na DIN lištu?

V dnešní době jsou oblíbené krabice na DIN lištu nabízející širokou škálu možností, které mohou uspokojit jakoukoli konkrétní nebo specifickou potřebu zákazníků. Modulboxy z řad One nebo XTS jsou si tvarem podobné, liší se pouze určitými vlastnostmi jako např. rozsahem šířek (1 až 12 M – 1 M = 17,5 mm), širokou nabídkou druhů provedení a příslušenstvím.. Modulbox Compact ctí podobné parametry a příslušenství jako XTS, ale je unikátní díky svému nízkému profilu (32 mm). Modulbox PLC je opakem, vhodným pro zařízení se složitou a velkou elektronikou, jako je malý PLC.

Embedded DIN krabice vychází z tvarů Modulbox XTS nebo Compactu, které jsou speciálně upraveny pro mini PC (Raspberry, Beagleboard, Arduino atd.) a tím rozšiřují celkové využití další elektroniky.

Řada Railbox je vhodným řešením při ušetření místa v rozvaděči, z důvodu umístění DPS ve vertikálním směru. Nabízí propojení více krabiček BUS konektorem, umístění svorkovnic vodorovně nebo svisle a další možnosti, jako otvory pro displej nebo nižší verze Compact s výškou pouhých 80,5 mm.

  • Modulbox XTS – designové, moderní, široká škála velikostí (1 až 12M), druhů a příslušenství
  • Modulbox One – základní řada krabiček s výškou až 68 mm
  • Modulbox Compact – nízký profil, univerzální příslušenství, široká škála velikostí a druhů
  • Modulbox PLC – pro zařízení se složitou a velkou elektronikou, jako je malý PLC
  • řada Railbox – vhodné řešení pro ušetření místa v rozvaděči, DPS ve vertikálním směru, propojení více krabiček BUS konektorem, možnost svorkovnic vodorovně nebo svisle

Odkazy:
Krabičky a pouzdra na webu Enika.cz
 

Hodnocení článku: