Jste zde

HWg Kalibrátor - kousek hardware, který umí spoustu věcí

Jak využít monitorovací jednotky HWg pro monitoring třetích stran? Jak měřit tlak/podtlak v uličkách mezi RACKy? Jak monitorovat tlak ve vodovodním řadu?

Naštěstí jednoduše, díky zařízení USB kalibrátor a programu hwg-unicalibrator. Stačí nám k tomu senzor s proudovým výstupem 4-20mA a jeden z dvojice převodníků HWg. Budeme rádi, když si to vyzkoušíte sami a pro inspiraci nabízíme jedno demo. Budeme sledovat ultrazvukovým senzorem Dinel výšku hladiny ve vodojemu.

 

Instalace

ultrazvukový senzor  ULM od Dinelu připojíme přes svorky do převodníku 4-20mA, napájíme zdrojem 12V. Na výstup z převodníku zapojíme kalibrátor a ten připojíme pře USB do počítače. V počítači nainstalujeme free program HWG-calibrator a ten spustíme.

Připojení kalibrátoru a převodníku 4-20mA. Již teď musí být napájen 12V.

Nastavení hodnot

Grafika sw HWg-calibrator je jednoduchá a přehledná. Tlačítkem SCAN nalezneme požadovaný senzor. Objeví se v levém horním okně. Na příslušný řádek klikneme a zobrazí se nám všechny informace pro nastavení.

Vyhodnocení dat

jak jsme na začátku uvedli, demo  ukázka je s hladinoměrem Dinel v rozsahu 20 - 600cm. Takto je zařízení nastavené a připravené na připojení do jednotek HWg (Poseidon2, Ares, SD.)

My jsme si zvolili jednotku SD 2xWIRE, kterou máme připojenou do aplikace HWPortal.cz a přes kterou budeme hladinoměr kontrolovat a nastavovat. A to je celé... .

Více informací k produktům HW group získáte na obchod.hw.cz. Případné dotazy vám zodpoví p. Petr Burda (mailto:burda@hw.cz), +420 241 402 940. 
https://obchod.hw.cz/eshop/jednaw-uni-kalibrator-umoznuje-mastaveni-a-kalibraci-namerenych-hodnot/
https://www.hw-group.com/cs/revision-overview/software

 

Hodnocení článku: