Jste zde

Congatec předvedl TSN pod zátěží

Demo na veletrhu electronica ukázalo, že TSN lze v průmyslovém prostředí implementovat i na Ethernetu s velkou zátěží.

Ještě před několika měsíci firmy, které připravují real-time komunikaci pro průmyslové systémy opatrně obcházely otázku zátěže sítě s odkazem na to, že bezpečnost je přednější a časově kritické sítě bude lepší provozovat v ostrovním režimu, tedy zcela odděleně od ostatních sítí. To je samozřejmě trochu ošizené řešení, protože průmyslový Ethernet táhne senzorika a sběr výrobních dat. Obojí je přitom nutným vstupem pro řízení, takže jedno se neobejde bez druhého. Autonomie sítí a tím i oddělení senzoriky a řízení je slepou uličkou.

Congatec, který se průmyslovými počítačovými moduly dlouhodobě zabývá, udělal krok správným směrem, když vyzkoušel, že to jde i jinak a celé to přivezl na veletrh electronica. Na gigabitovém Ethernetu nechal dokola běhat video s vysokým rozlišením jako zátěž, a zároveň na síť pustil demo provoz TSN podle standardu IEEE 1588.

Na deskách conga PA5 Pico-ITX s procesory Intel Atom E3900 přitom běžely i další vyšší průmyslové protokoly včetně DDS nebo OPC UA. Spínání a vypínání synchronizace přitom umožnilo sledovat a měřit reakci sítě. Měření potvrdilo, že spuštěné TSN dokáže udržet u kritických činností jitter v řádu nanosekund.

https://www.congatec.com/us/products/pico-itx/conga-pa5.html

Hodnocení článku: