Jste zde

Beckhoff roadshow: Novinky a aplikace

Datum: 
Středa, 1. Listopad 2017

Společnost Beckhoff jako významný výrobce automatizační techniky současnosti Vás zve na podzimní Roadshow. Připravili pro Vás praktické ukázky toho nejzajímavějšího z novinek roku 2017 v kombinaci s představením několika aplikací jejich zákazníku. Roadshow se koná  25.10.2017, 12:30 – 18:00, Praha, Clarion Congress Hotel.

Můžete se těšit na ultra-kompaktní průmyslové PC. Dozvíte se, jaké jsou možnosti nových terminálů pro velmi přesná měření. Čeká na Vás představení produktů pro aplikace do výbušného prostředí. Naši produktoví specialisté Vám představí možnosti Beckhoff motion technologií, od jednoduchých manipulátoru až po komplexní CNC stroje a XTS. Chybět nebude ani téma bezpečnosti strojů.

Další možné termíny:

24.10.2017, 12:30 – 18:00, Trenčín, Hotel Magnus
01.11.2017, 12:30 – 18:00, České Budějovice, Hotel Budweis
02.11.2017, 12:30 – 18:00, Brno, Hotel Voroněž I.

 

Program:

12:30 – 13:00    Registrace účastníků
13:00 – 13:30    Produktové novinky
13:30 – 14:00    Novinky v safety
14:00 – 14:30    TwinCAT IoT - řešení pro průmysl 4.0
14:30 – 14:50    Aplikace partnerských firem
14:50 – 15:20    Přestávka
15:20 – 16:20    Možnosti řízení motion aplikací
16:20 – 17:00    Aplikace partnerských firem
17:00 – 18:00    Večeře
 

Technologie HART integrovaná do softwaru TwinCAT a I/O systému

Ve zpracovatelském průmyslu se zvyšují nároky na průkopnická a inovativní automatizační řešení, pomocí kterých lze snižovat výrobní náklady. Největší potenciál pro optimalizaci se otevírá při implementaci univerzální platformy, která pokrývá průmyslovou automatizaci a současně automatizaci procesů. Řízení na bázi PC od firmy Beckhoff do této filozofie zapadá tím, že integruje protokoly a komunikační rozhraní specifické pro daný proces, a také nabízí široký sortiment produktů pro nebezpečná prostředí. Kompletní implementace technologie HART, a to jak v systému I/O, tak i ve vývojovém prostředí TwinCAT, usnadňuje přípravu projektů a zprovoznění.

Software pro automatizaci TwinCAT jednoznačně snižuje náročnost vývoje procesních technologií, protože usnadňuje používání komplexních funkcí HART přímo z vývojového prostředí. Tímto způsobem umožňuje kontejner TwinCAT FDT (Field Device Tool) implementaci ovladačů jakéhokoliv zařízení (Device Type Manager, DTM). Díky tomu lze celou konfiguraci HART efektivně implementovat pomocí jediného nástroje.

Beckhoff CommDTM integruje platformu TwinCAT do stávajících procesních řídicích systémů. S jeho pomocí lze DTM implementovat do jakéhokoliv kontejneru FDT. To platí pro všechna zařízení připojená do EtherCAT terminálů s funkcionalitou HART. Tato zařízení lze ve známých kontejnerech nakonfigurovat a parametrizovat vzdáleně, a to bez nutnosti přímého připojení k PLC. Výsledkem je zjednodušení provozu systému a jeho redukce na nejnutnější základ. Kromě toho Beckhoff OPC UA Server a Client umožňuje bezpečnou globální distribuci procesních dat, stejně jako pohodlné ovládání systému a údržbu na dálku.

Ochrana proti výbuchu systematicky integrována do produktového portfolia

Nové, vysoce kompaktní EtherCAT terminály řady ELX umožňují též funkce HART. Společně s jiskrově bezpečnými vstupy/výstupy umožňují tyto terminály přímou integraci zařízení, která jsou nainstalovaná v prostředích zóny 0, 1 nebo 2, přímo do automatizačního systému. Méně kabeláže a s tím spojená úspora místa v konečném důsledku vede k integrovanému a nákladově optimalizovanému řešení pro procesní aplikace. Nová série ovládacích panelů a průmyslových PC řady CPX rozšiřuje použití vysoce kvalitní a pokročilé multi-touch zobrazovací technologie od firmy Beckhoff pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.

XTS v „hygienickém designu“ pro kompaktní a vysoce flexibilní transportní řešení s optimální čistitelností

Hygienická verze transportního systému XTS z nerezové oceli od firmy Beckhoff otevírá široké spektrum nových aplikací, a to především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a také obecně v oblasti zpracování a plnění tekutin. Umožňuje optimální čištění s vysokým stupněm ochrany IP 69K, disponuje velmi dobrou chemickou odolnost a nemá žádné skryté rohy, hrany nebo zářezy. Verze v hygienickém provedení nabízí obrovský potenciál pro inovace ve zmíněných průmyslových odvětvích. Výhodou standardního systému jako vysoce flexibilního řešení pro motion aplikace je snadné čištění, což umožňuje optimalizaci procesu a maximální využitelnost výrobní linky i v případě velmi přísných požadavků na hygienu.

V XTS je mechanika nahrazena softwarovou funkcionalitou, která umožňuje vysoký stupeň flexibility při implementaci zcela nových strojních konceptů. Výsledkem je skutečnost, že aplikace s náročnými environmentálními podmínkami, kde se jedná o manipulaci s potravinářskými, farmaceutickými anebo kosmetickými výrobky a rovněž i výroba nátěrů a laků, mohou tento nový hygienický design skvěle využít.

 

Výhody pro výrobce strojů i koncové uživatele

Díky výraznému snížení strojírenských požadavků na strojní konstrukci lze stroje vybavené XTS vyrobit s mnohem menšími rozměry, nižší hmotností a menším množstvím kabeláže. Kromě toho jsou v porovnání s konvenčními řešeními tyto systémy mnohem flexibilnější, výroby je rychlejší a údržba snadnější. A proto mohou nyní konstruktéři nabídnout menší, výkonnější a efektivnější stroje, přičemž koncový uživatel také ocení výhody plynoucí z menších rozměrů, vyšší produktivity a rychlejšího přestavení stroje na jiný výrobek.

Tyto výhody budou zejména patrné v prostředí s vysokými hygienickými nároky, protože snadné čištění je jednou z nejvyšších priorit. S XTS v hygienickém provedení, která se mnohem snadněji čistí ve srovnání se složitějšími mechanickými systémy, lze běžné čištění včetně čištění spojeného s přestavením na jiný produkt – což XTS optimálně splňuje – provádět daleko rychleji. A to není vše: až do současnosti bylo prakticky nemožné z důvodu vysokých požadavků na čištění v mnoha aplikacích vůbec použít jakékoliv mechanické řešení. Hygienická verze XTS nyní umožní i automatizaci mnoha z těchto procesů.

Vyvinut na základě úzké spolupráce s EHEDG

Hygienické provedení XTS bylo vyvinuto v úzké spolupráci s Evropským uskupením pro hygienické strojírenství a projektování (EHEDG). V důsledku toho splňuje veškeré požadavky na certifikaci systému podle třídy EL I AUX. Mezi nejdůležitější vlastnosti tohoto nerezového provedení patří vysoká třída ochrany IP 69K, což zaručuje nejvyšší možný stupeň ochrany proti vniknutí prachu a vody. Kromě toho vykazuje velmi dobrou chemickou stabilitu, přičemž povrchy jsou schopny odolat povrchově aktivním činidlům, kyselým i zásaditým čisticím prostředkům, různým druhům alkoholů a dezinfekčních prostředků, a dokonce i peroxidu vodíku.

Mechanické součástky, použité v XTS jsou vyrobeny z nerezové oceli V4A, těsnění a kryty z velmi odolných plastů. Kromě toho jsou všechny spoje mezi jednotlivými součástkami chráněny vysoce kvalitním elastickým spárovým těsněním proti vniknutí nečistot a kapalin. Po instalaci tvoří komponenty XTS společně se strojem rovnoměrný a hladký povrch, který je ve všech oblastech snadno dostupný, což umožňuje velmi snadné čištění. Tyto vlastnosti mají také pohyblivé segmenty s válečky umístněnými v takové vzdálenosti od pevné části, že mezeru lze čistit například i prstem. Válečky jsou utěsněny proti ose takovým způsobem, že je možné spolehlivě zabránit vniknutí nečistot a možnému úniku mazadla ložisek.

Beckhoff automatizace procesů http://www.beckhoff.com/cz/