Jste zde

Avalue průmyslové počítače pro AI, robotizaci a monitorování

Moderní průmyslové aplikace obsahující prvky umělé inteligence a hlubokého nebo strojového učení, systémy strojového vidění, vyhodnocení obrovského množství dat pro optimalizace a prediktivní údržbu vyžadují dostatečně výkonná průmyslová PC. Mezi ně například patří i Avalue řady EMS-TGL pro AMR a typ EPC-TGU pro vidění.

Avalue počítače pro AI a výpočetně náročnou automatizaci

Avalue Technology jako výrobce vestavěných průmyslových PC a člen Intel® Partner Alliance má v nabídce i dvě řady zajímavých krabicových počítačů optimalizované svým výpočetním výkonem, velikostí paměti a SSD úložného prostoru pro náročné aplikace založené na umělé inteligenci nebo vyžadující analýzu a vyhodnocování velkého množství dat (například pro prediktivní údržbu a monitorování). Konkrétně jde o typy EMS-TGL a EPC-TGU.

Výkonné průmyslové počítače Avalue pro AI, strojové učení a náročné monitorovací procesy: EPC-TGU (vlevo) a EMS-TGL (vpravo).

Každý počítač uvedených dvou typů je vybaven mikroprocesorem Intel řady Tiger Lake UP3 11. generace a vyhrazeným GPU, ale každá řada je svým zaměřením ideální pro jinou oblast aplikací. Počítače EMS-TGL jsou primárně zaměřeny na používá pro autonomní mobilní roboty (AMR), zatímco řada EPC-TGU se zaměřuje na aplikace, které vyžadují zejména řešení vidění.

Zatímco typ EMS-TGL tak obdržel kvalifikaci Intel Edge Software Device Qualification (ESDQ) s certifikací EMS-TGL pro AMR a typ EPC-TGU certifikací pro vidění.

To, co oba typy počítačů spojuje, je právě CPU řady Tiger Lake UP3. Ta patří do skupiny Intel Core™ 11. generace a svojí výbavou se primárně zaměřuje na aplikace internetu věcí (IoT). Provedení UP3 je navíc specifické tím, že je vhodné zejména pro automatizaci a vysoce náročné oblasti edge computing. UP3 zvyšuje grafický výkon díky dedikovanému grafickému procesoru Intel Iris® XE s o 23 % rychlejším jednovláknovým výkonem a 19 % rychlejším vícevláknovým výkonem. Kombinace výkonného CPU a GPU umožňují v kombinaci s umělou inteligencí a schopnostmi hlubokého učení konsolidaci pracovní zátěže v náročných aplikacích, jako jsou počítačová numerická řízení (CNC), řízení v reálném čase, rozhraní člověk-stroj, nástroje lékařské zobrazování a diagnostiky a další podobných aplikacích vyžadující vysoké rozlišení nebo HDR výstup. Funkce Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost) pak umožňuje akceleraci procesů AI pomocí specializovaných CPU instrukcí vektorové neuronové sítě (VNNI) nebo pomocí 8bitových integer instrukcí na GPU (Int8). Tato působivá sada funkcí dokáže dobře zvládat i aplikace s umělou inteligencí a schopnostmi hlubokého učení.

Blokové schéma CPU Intel Tiger Lake UP3.

Přivedení schopností umělé inteligence a hlubokého učení do průmyslových aplikací v kompletním krabicovém PC, jako je EMS-TGL nebo EPC-TGU, umožňuje vývojářům snadněji realizovat fázi prototypu pro první testování, zejména tehdy, když je potřeba rychle realizovat robotické systémy AMR. EMS-TGL navíc podporuje inteligentní modulový systém, který spolupracuje s modulem IET (Intelligent Expansion Technology) společnosti Avalue a tak umožňuje rychlejší a flexibilnější přizpůsobení různým řídicím a ovládacím vstupům a výstupům (I/O). Se standardní základní deskou EMS a přídavným modulem IET si zákazníci mohou vybrat připojovací rozhraní, které nejlépe vyhovují jejich aplikaci a vytvořit tak snadno aktualizovatelný prototyp.

Možnosti rozšíření průmyslového počítače Avalue EMS-TGL modulem IET (Intelligent Expansion Technology).

Konkrétně provedení EMS-TGL nachází svojí hlavní oblast použití v následujících aplikacích:

 • Průmyslová automatizace s automatizovanou optickou kontrolu (AOI).
 • Řízení CNC strojů, rozhraní člověk-stroj (HMI) a řízení v reálném čase.
 • Zdravotní aplikace (Healthcare) například pro vysoce výkonné rentgenové skenování a analýzu obrazu.
 • Oblasti robotizované přepravy a systémy ovládání vrat a rozpoznávání objektů.

Provedení EPC-TGU pak zejména vyniká svojí robustní konstrukcí a také rozsáhlou datovou úložnou kapacitou. Toto průmyslové PC totiž zvládne kombinovat tři různé formáty úložiště typu M.2 (2242, 3042 a 2230) a navíc podporuje i 2,5 palcový solid-state disk (SSD). Aplikační prostor pro EPC-TGU tak zejména aplikace provádějící pravidelné zpracování a vyhodnocení velkého množství naměřených dat v oblasti AI analytiky a edge computing. Také se hodí jako pro širokou paletu aplikací počítačového vidění a i pro taková použití jako síťové videorekordéry nebo strojové vidění a kontrolu.

Provedení EPC-TGU se tak hodí pro aplikace řadu průmyslových odvětví od výroby přes zdravotnictví až po maloobchod, kde jsou klíčovými funkcemi jsou detekce, rozpoznávání a klasifikace objektů.

Průmyslový počítač Avalue EPC-TGU.

Avalue EMS-TGL

Bezventilátorový počítač Avalue EMS-TGL je osazen procesory Intel® Core™ i3/i5/i7 11. generace a 2 x 260pinovým socketem SODIMM max. až 64 GB DDR4 3200 MT/s s méně než 15 W TDP, je počítač s nízkou spotřebou a vysokým výkonem.

EMS-TGL je vybaven širokou škálou I/O rozhraní, včetně 4 x USB3.1, 1 x DP, 1 x HDMI, 2 x COM, 2 x LAN, 1 x 8bit GPIO lze také přidat podle požadavků zákazníků. požadavky, což mu dává vysokou rozšiřitelnost. EMS-TGL také podporuje modul 5G (Sub-6G), M.2 NVMe SSD Gen. III x 4, HDMI 2.0b (4K @ 60Hz), LAN 2.5G Base-Tx GbE. Pro splnění trendu technologie 5G je EMS-TGL schopen poskytovat vysokou rychlost, nízkou latenci a více připojení pro IoT a aplikace související s AIOT. Pokročilá grafika, média, výkon displeje S novou grafikou Intel® Iris® Xe nabízí platforma až 2,95krát rychlejší grafický výkon a navíc PCI Express* 4.0 a Thunderbolt™ 4/USB4.

Základní vlastnosti průmyslového počítače Avalue EMS-TGL.

Robustní konstrukční provedení odolává silným vibracím nebo nárazům a funguje normálně za extrémních povětrnostních podmínek. Aby EMS-TGL byl spolehlivým vestavěným systémem i v drsném prostředí, má pro tyto účely několik konstrukčních předpokladů: kovové šasi s hodnocením IP-50, provoz bez ventilátoru s dostatečným řešením odvodu tepla, odolnost proti otřesům (5G) a antivibrační (test 55G). Široká provozní teplota 0~70°C (ST)/ -40~70°C (WT) umožňuje nasazení ve vnitřním i venkovním prostředí a široké napájecí rozpětí +9 až +32 V s ochranou proti rušení navíc usnadňuje zprovoznění a současně chrání počítač před přetížením, zkraty a zaručují normální funkci systému v náročných průmyslových aplikacích.

Hlavní vlastnosti EMS-TGL:

 • CPU: Integrovaný procesor Intel® Core™ i7/i5/i3 BGA 11. generace
 • Paměť: 2x 260-pin SODIMM patice až pro 64 GB DDR4 3200 MT/s
 • Široké zastoupení různých rozhraní:
  • 4x USB 3.1,
  • 1x DisplayPort,
  • 1x HDMI 2.0b (4K @ 60 Hz,
  • 2x sériové rozhraní COM
  • 2x LAN 2.5G Base-Tx GbE,
  • 1-8bit GPIO,
  • podpora modulu 5G (Sub-6G).
 • Úložiště dat: M.2 NVMe SSD Gen. III x 4
 • Provozní teplota bez ventilátoru od -40°C až 70°C
 • Krytí: IP50
 • DC napájení: 9 až 32 V DC
 • Podpora HW TPM 2.0
 • Podpora vPro

Obě strany průmyslového počítače Avalue EMS-TGL a příklad jeho použití.

Odkazy:

Hodnocení článku: