Jste zde

ABB uvádí na trh novou generaci robotické řídicí platformy OmniCore

Společnost ABB Robotics uvedla na trh OmniCore, inteligentní automatizační platformu, která je rychlejší, přesnější a udržitelnější a tak má zajistit nový přístup k moderní automatizaci a robotizaci aplikací.

Co je ABB OmniCore?

Platforma OmniCore, která je výsledkem investic více než 170 milionů dolarů do robotiky nové generace, je skokovou změnou k modulární a na budoucnost perspektivní řídicí architektuře, která umožní plnou integraci systémů umělé inteligence, senzorů, cloudu a edge computingu k vytvoření nejpokročilejších a autonomní robotické aplikace. Tato nová platforma zahrnující různé typu robotických ovládacích jednotek (OmniCore controllers) má nabízet větší flexibilitu, jednoduchost a efektivitu v reakci na globální megatrendy nedostatku pracovních sil, nejistoty a potřeby pracovat udržitelněji. Spuštění nové platformy OmniCore má být nový milník v 50leté ABB historii v robotice. Poskytuje architekturu jednotného ovládání dle hesla "jedna platforma a jeden jazyk", který integruje kompletní ABB řadu hardwaru a softwaru a ve výsledku má umožňovat robotům pracovat až o 25 procent rychleji a spotřebovávat až o 20 procent méně energie ve srovnání s předchozím ovladačem ABB.

Vlastnosti platformy OmniCore

Řídící jednotky OmniCore své třídě zajišťují přesnost dráhy robota na úrovni lepší než 0,6 mm, přičemž současně umožňuje provozovat více robotů vysokou rychlostí až 1 600 mm za sekundu. To tak otevírá nové možnosti v přesné automatizaci, jako je obloukové svařování, montáž displeje mobilních telefonů, lepení a řezání laserem. Navíc je systém OmniCore postaven na škálovatelné, modulární řídicí architektuře, která nabízí široké portfólio funkcí pro vytvoření nejrůznějších aplikace. Tím je vhodná pro podniky, které zahrnují automatizaci ve stávajících i nových segmentech, jako je biotechnologie a stavebnictví a mnoho dalších. S více než 1000 hardwarovými a softwarovými funkcemi mohou zákazníci snadno navrhovat, provozovat, udržovat a optimalizovat provoz. To je umožněno například novými ABB softwarovými funkcemi Absolute Accuracy a PickMaster® Twin, stejně jako hardwarovými možnostmi od externích osových a kamerových systémů až po flexibilní komunikaci. Výhodou systému OmniCore je také jeho schopnost řídit pohyb, senzory a aplikační zařízení v jediném holistickém jednotném systému.

Výhody OmniCore

OmniCore otevírá dveře celému portfoliu hardwaru a softwaru ABB Robotics v jakékoli kombinaci pod jedinou řídicí platformou, která nabízí téměř nekonečné možnosti v návrhu a realizaci průmyslových aplikací. Například umožňuje výrobcům automobilů zvýšit rychlost výroby, přičemž nabízí konkurenční výhodu a zvyšuje produkci například u obsluhovaných lisů z 12 na 15 zdvihů za minutu na výrobu až 900 dílů za hodinu.

OmniCore je nejnovějším vývojem za 50 let inovací společnosti ABB Robotics, počínaje prvním mikroprocesorem řízeným robotem na světě v roce 1974, spuštěním softwaru RobotStudio® v roce 1998 a akvizicí společnosti Sevensense v roce 2024, která přináší špičkovou technologii na bázi umělé inteligence navigační technologie svým mobilním robotům.

Odkazy:

Hodnocení článku: