Jste zde

Zátky ochrání konektory Binder před vniknutím vody a nečistot během instalace a údržby

Patice a konektory jsou během revizí, údržby nebo přepravy strojních zařízení vyystaveny vlhkosti, vodě I nečistotám. Binder proto vybavil řadu konektorů 670 – 770 volitelnou zátkou, která má stejně jako konektorový spoj krytí IP67.

Krycí zátky pro kabelové konektory binder řady 670-770 jednoduše a spolehlivě chrání spoje před vniknutím prachu I kapalin v době rozpojení. Tím, že zátka využívá stejný zámkový systém a těsnění jako konektor dosahuje stupně krytí IP67 stejně jako úplný konektorový spoj. Ztrátě zátky zabraňuje plastový pásek, který umožňuje uchycení na kabel nebo tělo konektoru.

Zátky jsou určeny pro průmyslové konekttory řady NCC (Not Connected Closed) série 670 a 770. Ta zahrnuje 5 a 8 pinové konektory s bajonetovou hlavou. Panelové patice jsou vybaveny obvyklým váčkem s pružinou a krytím IP 54 nebo s krytím IP67 pro dočasné ponoření. Stejné krytí proto mají i kabelové konektory a s přídavným víčkem i v rozpojeném stavu. Toto krytí je potřebné v celé řadě aplikací, kde dochází k rozpojování signálních kabelů v terénu, například u přenosných měřících přístrojů nebo u senzorů ve vodárenské infrastruktuře, kde vniknutí vody do rozpojeného koenkoru může způsobit nepřesnost měření a prodloužit dobu, nutnou k údržbě.  

https://www.binder-connector.com/en/

Hodnocení článku: