Jste zde

Zajímavá nová řada servopohonů OMRON 1S

Mezi novinky na poli servopohonů patří řada S1 společnosti Omron nabízející kompaktní rozměry, řízení z PLC přes rychlý EtherCAT a provedení pro napájení 230 V i 400V ve výkonech od 100W až do 3 kW.

Produkty nové řady servosystémů 1S společnosti Omron byly navrženy pro potřeby současných výrobců strojů jsou dostupné ve jmenovitých výkonech pro jednofázové napájení 230 VAC v rozsahu 0,1 až 1,5 kW a pro třífázové napájení 400 VAC v rozsahu 0,6 až 3 kW. Všechny modely standardně používají 23bitový n-kodér s vysokým rozlišením a krátký čas síťového cyklu 125 µs. Tyto funkce umožňují uživatelům dosáhnout vysoké rychlosti bez negativního vlivu na přesnost nebo opakovatelnost. Řídicí jednotky v řadě 1S umožňují přesné generování profilu, zatímco n-kodéry s vysokým rozlišením ve spojení s pokročilým řízením smyčky zajišťují přesné sledování profilů.

V porovnání s předchozími modely servosystémů umožňují nové modely Omron 1S dle informací výrobce méně času potřebného na nastavení a instalaci. Softwarový nástroj umožňuje rychlou a snadnou změnu velikosti serva, zatímco konfiguraci systému rychle zpracuje automatický tvůrce projektu NJ a průvodce nastavením pro klíčové parametry. Další pomůcky pro rychlou implementaci jsou patentovaný systém „best effort“ pro krátký čas stabilizace a funkce snadného automatického ladění, která provádí inteligentní vyhledání zisku během několika minut. S1 systémy rovněž umožňují přímé připojení vstupních a výstupních signálů pomocí bezšroubových kontaktů v zásuvných konektorech.

U servosystémů 1S jsou rovněž standardně přítomné pokročilé bezpečnostní funkce, které podporují kontrolu bezpečnosti prostřednictvím sítě EtherCAT. Tyto systémy mají funkci Fail Safe over EtherCAT (FSoE) pro bezpečné vypnutí kroutícího momentu, která splňuje bezpečnostní standard PLd (EN ISO 13849-1) a SIL2 (IEC 61508).

Rovněž je podporována pevně instalovaná funkce bezpečného vypnutí kroutícího momentu, která splňuje požadavky normy PLe (EN ISO 13849-1) a SIL3 (IEC 61508). Zajímavá je i absence potřeby zálohovacích baterií, což znamená, že není vyžadována rutinní údržba, což uživatelům šetří čas a starosti. 

Servosystémy Omron 1S jsou integrální součástí automatizační platformy Sysmac, jejímž cílem je poskytnout kompletní kontrolu a správu nad továrnou a stroji. Stejně jako u jiných prvků automatizační platformy Sysmac je možné servosystémy 1S nakonfigurovat s použitím výkonného a intuitivního softwaru Sysmac Studio, který poskytuje skutečně integrované vývojové prostředí pro logické sekvencování, pohyb, bezpečnost, roboty, kamerové systémy a HMI.

Video představující servopohony Omron S1:

Popis částí servopohonů Omron S1:

 

Základní parametry servopohonů Omron S1:

Zapojení servopohonů Omron S1:

Odkazy:

Hodnocení článku: