Jste zde

WLD2: Čtyřnásobný detektor zaplavení s WiFi a ethernetem

Nová generace detektoru úniku vody WLD2 v porovnání s původním WLD podporuje až 4 nezávislé snímací kabely a díky WiFi připojení může být detektor instalován na těžko přístupných místech.

Nový samostatný modul WLD2 je určen pro detekci a reporting při zatopení kapalinou s využitím záplavových detekčních kabelů. Ty mohou být instalovány v kritických místech budovy nebo technologie a umožňují odhalit únik vody či například rosení klimatizačního vedení i z velmi malého množství kapaliny. Pro detekci tak není potřeba žádná hladina vody či jímka. Tato technologie umožňuje zabránit škodám dříve, než unikne větší množství vody, etylenglykolu nebo jiné vodivé kapaliny.  Detektor je schopen indikovat nejen zaplavení, ale rovněž odpojení či poškození detekčního kabelu, a tedy skýtá velmi vysokou míru zabezpečení.

Jako WiFi detektor zaplavení umožňuje WLD2 instalaci do méně přístupných a odlehlých míst a v případě zaplavení je schopen poslat varovný e-mail, SNMP trap a také upozornit přes SensDesk cloud. Prostřednictvím externí SMS brány pošle i textovou zprávu či prozvoní uživatele. Samozřejmostí pro kritické aplikace je i komunikace přes klasický ethernet včetně možnosti napájení prostřednictvím PoE.

WLD2 umožňuje připojení do portálu HWPortal a SensDesk prostřednictvím protokolu HWg-Push stejně jako do standardních monitorovacích systémů díky podpoře SNMP a SNMP Trapu. Zaplavení lze signalizovat také sepnutím vzdáleného výstupu (např. relé) po síti (Box-2-Box režim proti Poseidon2 nebo Damocles2) a to pro každý detekční kabel samostatně. Oproti HWg-WLD umožňuje WLD2 připojení až 4 nezávislých detekčních kabelů. Lze tak přesněji identifikovat místo nebo zdroj úniku kapaliny. Délka jednotlivých detekčních kabelů může být až 85 metrů.

Portály SensDesk a HWPortal jsou založeny na jednotné platformě, vyvíjené společností HW group. Oba portály poskytují stejné uživatelské funkce a umožňují připojit stejná zařízení. Vyobrazení funkcí a ovládacích prvků, uvedená v tomto článku, odpovídají oběma portálům a liší se pouze v detailech.

HWPortal.cz i SensDesk.com jsou dostupné jako webové portály s podporou mobilních služeb. Liší se dostupností v některých regionech a cenovými plány. Pro zařízení HW group, prodávaná na českém a slovenském trhu, je upřednostněno připojení na HW portal.cz. O vhodnosti konkrétního portálu vás bude prodejce informovat v průběhu výběru zařízení.
Vyzkoušejte demo na adresách:
www.sensdesk.com
www.hwportal.cz
 

https://obchod.hw.cz/eshop/wld2%20set-system-proti-vytopeni-vodou/
https://www.hw-group.com/cs/zarizeni/wld2

Hodnocení článku: