Jste zde

Web Datalogger Unit (DLU) - archivace měřených dat

Datalogger (DLU) společnosti Panasonic Electric Works umožňuje efektivně evidovat, archivovat a poskytovat data široké škály aplikací.

Třeba jako měření spotřeby elektrické energie (plynu, vody, páry, pohonných hmot apod.), zdálené sledování bezobslužných provozů, nebo monitorování stavu výrobních linek.

Jednotka dataloggeru je umístěna do klasického modulu, šířky 50, výšky 90 a hloubky 75mm včetně svorkovnice. Napájení 24VDC/300mA, na jednotce jsou 4 digitální vstupy 24VDC a jeden kontaktní výstup cca 2A.

 

Celé nastavení dataloggeru je přístupné přes webové rozhraní, stejně jako vzdálený přístup. Je možné konfigurovat dvě úrovně přístupových účtů.

 

Data web datalogger DLU ukládá na kartu CF do souboru CSV, což velmi zjednoduší jakékoliv následné zpracování. Dále je k dispozici modemové připojení kompatibilní s PPP, ethernet s protokoly TCP/IP, UDP/IP, PPP (Client/Server) a komunikační kazeta RS232/RS485 pro připojení vstupů po sériovém rozhraní.

 

K dataloggeru je možné připojit až tři další I/O rozšiřovací moduly FP0/FP0R.

 

Starší Datalogger Unit (DLU) získal nového „bratříčka“ a tak lze vybírat ze dvou vhodně se doplňujících alternativ. Zatímco DLU ukládá údaje na kartu CF, jeho mladší sourozenec DLL sází na SD kartu. Nese označení Datalogger Light (DLL), ale rozhodně se nejedná o žádnou ořezanou variantu. Jednotce DLL přibylo USB, integrované rozhraní RS232/485. 

 

Konfigurace nového Dataloggeru DLL se provádí pomocí DL konfigurátoru, pro vyhledávání a update firmware slouží další samostatný softwarový nástroj configWD.

Závěr:

Obě zařízení mají stejné vnější rozměry a dokážou ukládat, a dále po Ethernetu poskytovat, data až 99 připojených zařízení. Data lze přenášet pomocí CF/SD karty; v rámci sítě existuje možnost je zasílat e-mailem nebo k nim přistupovat přes protokol FTP. Pro vzdálené připojení je také možno použít jednotku FP Modem-56k. Tyto zařízení navíc spolu s inteligentními elektroměry nachází uplatnění v projektech energetického managementu výrobních závodů a kancelářských budov.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/843.php

Manuály a software Web Datalogger Unit (DLU): http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/25443.php

SW a FW Datalogger DLL light: http://pewa.panasonic.com/downloads/data-logger-light/      

 

Další články o PLC, Scada/HMI, pohonech, software a komponentech nejen pro průmyslové aplikace najdete na http://automatizace.hw.cz

Hodnocení článku: