Jste zde

Všestranný spektrofotometr pro průmyslové měření barev a kontrolu kvality

Konica Minolta uvede na trh spektrofotometr CF-300 s přesnou technologií pro rychlé a účinné měření barev. Vylepšení optiky i elektroniky umožňuje měřit cílové oblasti o rozměrech pouhých 0,75 x 1 mm.

Optický hledáček umožňuje snadné nastavení měřící oblasti, což výrazně eliminuje chyby měření a zvyšuje celkovou účinnost. Sférický objektiv umožňuje měření barev ze vzdálenosti 1 mm od cíle. To zajišťuje nejen zachování integrity choulostivých výrobků, ale také zefektivňuje proces měření. Rostoucí rychlost výroby vyžaduje také rychlejší kontrolu výroby. Spektrofotometr CF-300 potřebuje na jedno měření pouhých 0,1 sekundy a umožňuje nepřetržité měření v intervalech kratších než 0,2 sekundy.

To pokrývá potřeby průmyslových odvětví, kde záleží na nejmenších detailech, například u drobných komponenty hodinek,  smartphonů, brýlových obrub nebo kosmetiky. zaručuje dokonalé posouzení barev s naprostou přesností.

 https://www.konicaminolta.eu/eu-en/hardware/measuring-instruments/colour-measurement/benchtop-spectrophotometers/cf-300

Konica Minolta představí své novinky také na MSV 2023. Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 10. října do pátku 13. října 2023. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupenky jsou nejvýhodněji k dostání online. www.bvv.cz/msv/.

Hodnocení článku: