Jste zde

VisuNet FLX: Pracovní stanice HMI pro náročná prostředí

Odolné hliníkové pouzdro pro venkovní použití, integrovaná čtečka RFID, teplotní rozsah -20 °C do +50 °C a rozměry monitoru od 15,6 do 21,5“ umožňují istalovat kvalitní HMI i v prostředí, kde není k dispozici jakýkoli panel.

Při návrhu průmyslových provozů se často vyskytují protichůdné požadavky na obslužná pracoviště. Rostoucí nasazení automatizace a robotů vyžaduje více informací a možností ovládání, které poskytne jen kvalitní zobrazovací jednotka terminálu. U té je ale nutné počítat s limity umístění, jako je teplota okolí, vibrace stroje  a často i světelné podmínky, specifické pro daný provoz a linku. To vše se samozřejmě potkává i ve venkovním prostředí.

Pepperl+Fuchs zařadil do svého portfolia operátorských a monitorovacích pracovních stanic řady VisuNet FLX verzi pro venkovní použití a použití v rozšířeném teplotním rozsahu od -20 °C do +50 °C. Nové hliníkové pouzdro zajišťuje optimální chlazení i odolnost vůči náročnějším venkovním podmínkám. Pouzdra nabízí několik možností montáže. VisuNet FLX má opticky lepený displej, který zajišťuje dokonalou čitelnost na přímém slunečním světle. Kromě toho lze podle potřeby zvolit různé stínící prvky. Integrace volitelné čtečky RFID zjednodušuje autentizaci uživatelů a přispívá k bezpečnosti v průmyslovém prostředí.

VisuNet FLX HMI je k dispozici jako kompletní systém HMI s hliníkovým nebo nerezovým pouzdrem, pro montáž do panelu nebo jako skříňový počítač, vždy s velikostí displeje 15,6, 19 nebo 21,5 palce. V závislosti na požadavcích může být výpočetní jednotka konfigurována jako vzdálený monitor, výkonný počítač s procesorovou jednotkou i5 a až 16 GB RAM nebo jako přímý monitor.
Vzdálené monitory jsou vybaveny nejnovější generací firmwaru VisuNet RM Shell 6 pro řešení tenkých klientů a jsou založeny na systému Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021. Umožňuje přístup k virtualizovanému systému řízení procesů a výrobnímu informačnímu systému (MES). Firmware podporuje všechny běžné vzdálené protokoly, včetně Microsoft RDP a VNC, a webové prohlížeče, jako je Google Chrome a Microsoft Edge. S přídavným softwarem VisuNet Control Center lze centrálně spravovat, aktualizovat a řídit všechna zařízení tenkých klientů s prostředím RM Shell.

https://www.pepperl-fuchs.com/czech_republic/cs/classid_9604.htm   

Hodnocení článku: