Jste zde

Vestavba tiskáren do průmyslových linek

Potisk obalů a výrobků se často řeší až jako poslední fáze před jejich balením. U složitějších sestav je technologicky i ekonomicky výhodnější zařadit tisk mezi další kroky, o které se postará výrobní linka.

Konica Minolta zahájila v České republice prodej vlastního řešení pro průmyslový tisk. Jeho základní součástí jsou takzvané tiskové hlavy, které lze vsadit do libovolné výrobní linky. Zákazníkům pak umožní potisk výrobků přímo během jejich výrobního procesu. Řešení je vhodné i pro firmy, jejichž produkty vycházejí z ruční výroby či montáže. Těm Konica Minolta nabízí kompletní řešení průmyslové tiskárny, včetně všech potřebných technologií a systémů.

Tisková hlava k vestavbě a řídící jednotka. 

Se vstupem do průmyslové oblasti se možnosti potisku technologiemi Konica Minolta mnohonásobně rozšířily. Kromě tradičního papíru lze potisknout téměř všechny materiály a produkty, jež vyžadují nějakou barevnou povrchovou úpravu. Vlastní tiskový segment lze připojit jak k existujícímu výrobnímu zařízení, tak jej dodat v rámci kompletního řešení samostatné průmyslové tiskárny.

Výsledkem instalace zařízení k průmyslovému tisku od Konica Minolta je vždy prototyp splňující individuální požadavky konkrétního zákazníka. Řešení funguje na principu bezkontaktní technologie, která umožňuje potisk libovolných typů materiálů a vytváření různých efektů, jako je například 3D lak. Vlastní průmyslová tiskárna či tiskový segment od Konica Minolta umožní zákazníkům významně rozšířit vizuální podobu produktů nebo například personalizovat výrobky konkrétním klientům.

Nové tiskové technologie využila například firma Kružík, která se zabývá výrobou garážových a průmyslových vrat. Pro potisk panelů sekčních vrat využívá tříosý tiskový stroj s UV technologií včetně lakovacího boxu. Součástí je i software na přípravu tiskových dat a systémové zajištění komunikace s klienty. Řešení od Konica Minolta v tomto případě pomůže snížit skladové zásoby panelů pro výrobu vrat a naopak zvýšit variabilitu využití nepotištěných panelů. Řešení umožňuje tisk různých motivů nejen z oblasti dekoru, ale také libovolných motivů na přání zákazníka.

http://www.konicaminolta.cz/

Hodnocení článku: