Jste zde

Ventilátor ebm-papst ve velikosti tenisového míčku: RVE45

Kompaktní ventilátor RVE45 je vybaven výkonným a účinným EC motorem (nominální rychlost až 38.000 otáček za minutu) s průtokem vzduchu až 513 l/min.

„Ventilátor RV45 od výrobce ebm-papst byl vyvinut pro potřeby medicínského dýchacího přístroje. Tento radiální ventilátor na stejnosměrné napětí však překonal očekávání, byl dále dotvořen pro použití v průmyslových aplikacích a přichází na trh jako model RVE45,“ říká Pavol Buhla, manažer oddělení produktových specialistů SOS electronic.

Radiální ventilátor RVE45 od ebm-papst

Chloubou ventilátoru RVE45 je extrémně dynamický EC motor nabízející rychlé a současně spolehlivé přepínání mezi režimem s vysokým tlakem a režimem se značně redukovaným tlakem. Vysoký počet otáček-až 38.000 za minutu - poskytuje požadovaný výkon. Bezúdržbové kuličkové ložisko, materiály tlumící vibrace a excelentní aerodynamika zajistí tichý provoz po mnoho let.

Produkt je vyráběn ve 2 modelech:

Motor, připojení a konstrukce

Na rozdíl od série RV45 má série RVE45 již integrovanou řídící elektroniku. Počet otáček je řízený signálem PWM nebo analogovým napětím, k dispozici je také výstupní signál informující o reálném počtu otáček. 

Motor 

 • velmi kompaktní díky novému designu 
 • použity speciálně silné magnety
 • extrémně lehký rotor podporující dynamiku – dokáže zrychlit až o 80 otáček za milisekundu
 • geometrie lopatek je optimalizována na aerodynamiku, rotor snese vysoké tlaky a až 38.000 otáček za minutu 
 • při daném výkonu je tichý – 58 dB(A)
 • minimální vibrace – dynamické vyvažování jednotky motor-rotor

Konstrukce

 • pouzdro optimalizované pro snížení hluku 
 • jednoduché přichycení v aplikaci pomocí šroubků

 

5 oblastí, do kterých je ventilátor RVE45 vhodný

„Díky svým vlastnostem je tento radiální ventilátor vhodný zejména do aplikací, kde je požadován dynamický přísun vzduchu při vysokém statickém tlaku. Extrémně kompaktní ventilátor, přibližně ve velikosti tenisového míčku, se proto hodí do aplikací, jako jsou palivové články, systémy pro detekci kouře nebo balící stroje,“ pokračuje Pavol Buhla.

 1. vakuová zdvihadla,
 2. dýchací masky (např. v lakovně), které mohou být napájeny i baterií, 
 3. nemocniční lůžka s antidekubitní matrací, 
 4. odsavač prachu v nehtovém studiu, 
 5. výroba bublinkové fólie.

„Již na první pohled je zřejmé, že v mnoha z těchto aplikací je nutná dynamika. Radiální ventilátor RVE45 však dokáže změnit počet otáček z 0 na 38.000 za méně než 500 ms. Aktivní brzdění znamená, že ventilátor dokáže dosáhnout podobné dynamiky i při snižování otáček,“ uzavírá Buhla hodnocení nového produktu od výrobce ebm-papst.

Pro další informace o ventilátorech série RVE45 nebo o dalších výrobcích ebm-papst kontaktujte obchodního zástupce SOS electronic ve svém regionu, nebo napište na info@soselectronic.cz

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: