Jste zde

Venice GW7200 a GW7400: řada SBC pro průmyslové vestavné aplikace

Čipové sady i.MX8M a i.MX8M Plus od NXP dávají jednodeskovým počítačům výrobce Gateworks široké aplikační možnosti včetně zpracování videa a úloh umělé inteligence.

Gateworks si u svých počítačů dala záležet, aby dostála vlastnostem, které se očekávají od průmyslového provedení. Použité komponenty odolávají nárazům, vibracím, elektrostatickým výbojům a přechodným napětím v náročných podmínkách a při vysokých teplotách v rozsahu od -40 ⁰C do +85 ⁰C..  SBC mají vestavěnou také řadu funkcí pro management vlastního systému, včetně diagnostiky, sledování stavu napájení nebo teploty desky. Součástí managementu i je watchodg, který zajistí tvrdý reset v případě, že aplikační software přestane reagovat.

Produkty poskytují užitečné diagnostické funkce systému, jako jsou obvody pro sledování kritických napěťových kolejnic a teploty desky. Další výhodou je externí hlídací časovač, který může desku natvrdo vypnout v případě, že její aplikační software přestane reagovat.

Všechna zařízení Venice SBC jsou vybavena těmito prvky:

  • NXP i.MX8M Mini Cortex-A53 64bitový čtyřjádrový procesor ARM 1,6 GHz s pamětí DDR4 DRAM
  • Hodiny reálného času (RTC) s knoflíkovou baterií
  • Monitor napětí a teploty
  • Široký rozsah stejnosměrného vstupního napětí 8 V až 60 V
  • Softwarová podpora Linuxu pro Ubuntu a Buildroot
  • Nízký odběr energie 3 až 8 W
  • Řízení rychlosti ventilátoru

Jednodeskový počítač Venice GW7200- Řada jednodeskových počítačů 7. generace Venice určená pro robustní a průmyslové vestavné aplikace. Mini-SBC i.MX8M o rozměrech 70 × 100 mm se dvěma sloty Mini-PCIe, dvěma sloty GbE Ethernet, PoE, GPS a MIPI-CSI a MIPI-DSI a 64bitovým čtyřjádrovým procesorem NXP i.MX8M Mini ARM Cortex A53 SoC pracujícím na frekvenci 1,6 GHz. Standardem je 1 GB paměti LPDDR4 DRAM a 8 GB paměti eMMC System Flash a velmi široká škála možností rozšíření, I/O a napájení.

Jednodeskový počítač Venice GW7400 - Obsahuje funkce GW7200, ale jeho SoC i.MX8M Plus je navíc vybaven jednotkou pro zpracování neuronů (NPU) pracující s rychlostí až 2,3 TOPS; jednotkou pro zpracování videa (VPU) podporující rozlišení až 1080p60; grafickým procesorem (GPU) GC7000UL a DSP Cadence Tensilica HiFi 4. Celkem šest portů Gigabit Ethernet nabízí 1x WAN a 5x přepínané kabelové připojení LAN. K dispozici je široká škála rozšiřujících a digitálních vstupů/výstupů, analogový vstup, audio, video vstup/výstup a další možnosti rozšíření.

Gateworks také nabízí mnoho příslušenství a adaptérových desek, které usnadňují integraci systému. Gateworks je předním dodavatelem vysoce výkonných a úsporných konfigurovatelných jednodeskových počítačů na bázi ARM pro přenos a příjem obrazu, zvuku a dat ve vestavěných bezdrátových a kabelových síťových systémech. Gateworks se specializuje na to, aby zákazníkům poskytovala nejrychlejší uvedení na trh s nejnižším rizikem a náklady na návrh.

https://www.gateworks.com/

Hodnocení článku: