Jste zde

V nebezpečném prostředí se spolehněte na Traco Power série TIB-EX

Traco Power rozšiřuje robustní a spolehlivé AC/DC měniče na DIN lištu o nové modely s výstupním napětím 12 VDC a 48 VDC v sérii TIB. Novinkou je série TIB-EX s certifikací ATEX a UL HazLoc, obě jsou spolehlivé v nebezpečném prostředí.

Rodina TIB nové generace napájecích zdrojů na DIN lištu s trvalým výkonem 80 - 480 W se vyznačuje vysokou účinností 90 - 94%, např. TIB 120-124. Společnost Traco Power rozšířila rozsah provozních teplot s nižší počáteční teplotou -40°C až +70°C. Toto rozšíření umožňuje použít řadu v mnohem širším spektru průmyslových aplikací, jakož i v aplikacích v nebezpečném a výbušném prostředí. 

Napájecí zdroje kombinují velmi účinnou topologii obvodů s optimalizovaným poměrem cena/výkon pro průmyslové prostředí a výrobu elektrických rozvaděčů. 
Série TIB-EX poskytuje na produkty prodlouženou 5 letou záruku, jejich konstrukce je zaměřena na zlepšení parametrů a funkcí pro dosažení co nejvyšší spolehlivosti v převážné většině aplikací. Vysoká účinnost má pozitivní vliv na potřebu odvodu tepla a spolehlivost produktu při plné zátěži v rozsahu provozních teplot bez nuceného chlazení.. AC/DC měniče můžete namontovat  i naplocho pomocí klipu, což je velmi praktické v případě plochých rozvaděčů. Indikátor DC-OK LED je uzpůsoben tak, aby byl viditelný z obou stran.
Měniče série TIB dokáží  po dobu 4 sekund pracovat ve speciálním režimu overboost. Dodávají tak výkon 150% nominálu. Pokud se překročí tato doba, zdroj se automaticky restartuje (cca 10 sekund). Režim overboost slouží k aktivaci krokových motorů, elektromagnetických ventilů nebo pohonů.
Dynamické změny zátěže mají minimální vliv na výstupní napětí (cca 100mV při skokovém nárůstu zátěže z 20 na 90%).

Imunita vůči EMC je velmi vysoká a splňuje příslušné normy pro průmyslové aplikace (EN61000-6-2). Vyzařování splňuje normy pro rezidenční a komerční aplikace (EN61000-6-3). Výstupy měničů jsou ošetřeny tak, aby potlačovaly rušení ve vysokofrekvenčním pásmu a nedocházelo k rušení na dlouhých vedeních. Tyto výstupní filtry redukují šum na výstupu na hodnoty přípustné pro telekomunikační zařízení. 
AC/DC měniče TIB obsahují aktivní PFC obvod, který zvyšuje účiník až na 99% a také snižuje náběhový proud.

Více informací k produktům značky Traco Power vám v SOS electronic  rádi poskytnou na adrese info@soselectronic.cz.

 Klíčové vlastnosti:

  • Tenký profil, pro montáž na DIN lištu
  • Alternativní boční upevnění pro ploché panely
  • Vysoký účiník pomocí korekce aktivního výkonu
  • Velmi vysoká účinnost až 94,5%
  • 150% špičkový proud po dobu 4s.
  • Rozsah provozních teplot: -40 °C až + 70 °C max.
  • Nastavitelné výstupní napětí
  • Ochrana proti zkratu a přetížení
  • Indikátor DC – OK

Download a odkazy:

Domovská stránka společnosti TRACO POWER: https://www.tracopower.com/home/

Hodnocení článku: