Jste zde

Unikátní kombinaci vysoce koncentrovaného čističe a zároveň mechanického maziva je KONTAKT SUPER 10

Čistý kontakt, ale ne suchý. Mít kontaktní povrch v takovém stavu, aby byl zbaven nečistot, ale současně měl optimální ochranný mazací film, je někdy velkou výzvou. V SOS electronic ví o spreji, který je pro nás velkým pomocníkem. Kontakt Super 10 od společnosti Kontakt Chemie.

Dva důležité kroky údržby elektrických kontaktů v jednom přípravku – Kontakt Super 10.
Kontakt Chemie, světový výrobce specializovaných chemických přípravků pro všechny průmyslové segmenty, má v portfoliu špičkové produkty pro čištění a údržbu elektrických kontaktů. Výsledkem je prodloužená životnost, lepší elektrický kontakt a celkově bezproblémový provoz zařízení.
Jejich produktové portfolio bylo dlouhá léta poměrně stabilní a bez výraznějších změn v oblasti čističů kontaktů. Nejznámější a nejoblíbenější je určitě trojice produktů: Kontakt 60Kontakt WL a Kontakt 61.

Tyto přípravky jsou typické pro údržbu kontaktů ve třech krocích:

 1.  deoxidace,
 2.  čištění/mytí, 
 3.  ochrana/mazání.

V SOS electronic je prodávají samostatně, ale také ve výhodném setu jako Kontakt TRIO Set 60-WL-61.

„Obecně tyto tři produkty představují ideální, i když ne vždy nezbytnou proceduru. Ne vždy proto, že elektrické kontakty mnohdy nejsou zoxidované. Při kontaktech, které se používají v suchých podmínkách, můžeme aplikaci prvního kroku s přípravkem Kontakt 60 vynechat a celý proces ošetření si zjednodušit do jednoho jediného kroku,“ říká Martin Brestovič, produktový specialista SOS electronic.

Pro zmíněné případy je nyní k dispozici velmi atraktivní alternativa – nový přípravek Kontakt Super 10. Je to vysoce účinný sprej, který zajistí čištění, odmašťování, mechanické mazání i ochranu proti korozi současně a v jednom kroku.

Vhodné aplikace

Přípravek Kontakt Super 10 lze použít:

 • k ošetření všech druhů kontaktů včetně kluzných kontaktů,
 • na spínače a relé,
 • na potenciometry, různé konektory,
 • na audio konektory a jiné citlivé komponenty s přenosem slabých signálů,
 • na opravu a údržbu audiotechniky, mixérů, elektrických kytar atd.

Vlastnosti Kontaktu Super 10 

 • Odstraňuje mastnotu, živičné a jiné nečistoty z kontaktních povrchů a zanechává ochranný mazací film.
 • Snižuje pokles napětí mezi kontakty zvětšením plochy povrchu a snížením odporu.
 • Zbytkový film odolává vysychání a přitahování prachu.
 • Eliminuje odskok kontaktů při spínání a předchází poškození, které může být způsobeno elektrickým obloukem mezi kontakty.
 • Zlepšuje tok proudu a chrání před třením/poškozením abrazí.

Čisticí a mazací sprej Kontakt Super 10 je vynikající přípravek pro ošetření všech druhů elektrických kontaktů. Momentálně je dostupný ve 200ml balení a je okamžitě k dispozici přímo ze skladových zásob SOS electronic.
Máte-li zájem o více informací k produktům Kontakt Chemie nebo o technické poradenství při výběru produktu, neváhejte je kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.