Jste zde

Umělá inteligence odhalí chybovost pohonného systému

Aplikace Predictive Service Assistance v Mindsphere dokáže identifikovat přesné vzorce poruchovosti v motorech již v počáteční fází, jako jsou vychýlení nebo vadné ložisko. Uživatelům tak pomáhá snížit prostoje a zlepšuje procesy údržby a správy náhradních dílů.

AI modul využívá pro vyhodnocování umělou neuronovou síť, která na rozdíl od dosud používaného systému překročení mezních hodnot upozorní na poruchy či nárůst opotřebení dříve. Umělá inteligence zároveň sestaví prognózu vývoje a přímo stanoví, do kdy je potřeba provést opravu či seřízení tak, aby předešla neplánovanému zastavení.
Vzhledem k tomu, že pokročilé technologie tohoto typu vyžadují expertní dohled, je aplikace nabízena v rámci služby Predictive Service Assessment. Balíček obsahuje konfigurační služby upravené přímo na míru zákazníkovi.

Mindsphere aplikace Predictive Service Assistance je klíčovým řešením služby Predictive Services pro systémy pohonů a standardizované rozšíření lokální smlouvy o službách. Používá se pro efektivnější údržbu pohonných systémů Sinamics a Simotics – například pro čerpadla, ventilátory či kompresory.

http://www.siemens.cz,

Hodnocení článku: